Zuto-smedje mrlje u akvarijumu?

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Pojavile se neke zuckasto smedje mrlje po staklu, podlozi i kamenju...od cega bi to moglo da bude, da nije od hrane...za hranu koristim smoki,crvene granule i listice...ne hranim preterano ribice,bar mi se cini tako, uvek ubacujem na po malo hrane da bi lakse kontrolisao koliko mogu da pojedu, da se ne bi talozilo u podlozi...
 
To je sasvim normalna pojava i dokle se god bavis akvaristikom ima da posmatras i te alge. Najbolje resenje je da nabavis jednom ancistrusa koji ce vredno da ih uklanja i da cuva tvoj akvarijum cist.
 
Kod hranjenja riba treba jednom da odredis koja je to kolicina koju im dajes i da das to odjednom. Ako ubacujes po malo hrane vise puta onda ce ribe koje su brze i prozdrljivije vise pojesti, a one koje su sporije dobice manje hrane.
 
To je sasvim normalna pojava i dokle se god bavis akvaristikom ima da posmatras i te alge. Najbolje resenje je da nabavis jednom ancistrusa koji ce vredno da ih uklanja i da cuva tvoj akvarijum cist.
Imam vec jednog cistaca,ali je svega 3 cm,mozda je jos mlad da bi postigao toliko,nabavacu jos jednog za staklo...
 
Mislim da će mu plekostomus biti velik za akvarijum (oko 60 lit).
Otocinclusi su zakon za smeđe alge.
 
ima pomali dodeka porasni se mu treba vreme posto e mal akvarium sigurno sporo ce rasti,
a moze i otocinclus