Basses

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Evo jedne face. Ne izgleda ni malo prijateljski ali nije tako. Kada se navikne moze da se mazi.
Inace strahoviti predator.


Cephalopholis aurantia


DSC03894.jpg


DSC03893.jpg


DSC03892.jpg
 
hehe, koja kukavica...pogledaj je kako virka!
Nego, isla sam na google malo vie procitati o toj "zvjerci" i stalno mi izbacuje neku ribu zlatne boje .aurantia-zlatna ili tako neto. Znam da je svaka riba koja ima u nazivu latinskom "aur" oznacava zlatnu boju!
 
jasenka negdje si pitala koje su ribe reef kompatibilne, zar ne, eto ti jednog dobrog primera, takodje mozes u istom akvariju imati i grupu debeliusa :twisted: :twisted:
 
hehe! Ba me zanima koliko bi debeliusi dugo uspjeli opstati?!
Citiram tekst s jedne stranice za vrstu GROUPERS, SEA BASSES , Cephalopholis argus , popularno zvana i Jewel Grouper, Rock Cod :
"A cute aquarium specimen that grows up to kill and/or inhale everything else in your tank" :roll:
hmmm, prava kompatibilna reef ribica :wink: , a i ne naraste prevelika, svega 50-ak cm (20 inches)!
 
Taj malisa je jos u pelenima pa je zato takav. Ipak moze da se radi i o pogresnom ID-u ali to za sada je tesko reci.

Tacno je da je on opasan za sve drugo, pa to je pravi predator. Ja ih i pored toga nekeko volim jer su stvarno face. Pored toga se lepo sprijatelji sa vlasnikom i dozvoljava da se dira.

Stvarno je reef kompatibilan :?
U stanju je da pojede ribu dve trecine sopstvene velicine. Neznam gde mu stane ali je pojede u to brzinom munje. Kada napada sve se odigra u trenu i uglavnom se nevidi mnogo.