Brilliant Rummy Nose

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Hemigrammus bleheri - Brilliant Rummy Nose

Link ka databazi: Stara databaza riba je uklonjena :)broj=2873&vrsta=bleheri


DSC02021.jpg



Napomena i ispravka:

Zahvaljujuci ovoj diskusiji koja se povela video sam da se provukla ni manje ni vise nego kardinalna greska :cry: Rec je o zameni vrsta.

Ispravio sam gresku i sada je sve ok :D i mislim da kasni nocni sati nisu vreme za popunjavanje baze.

Hemigrammus rhodostomus je izuzetno slicna vrsta koja se lako pomesa sa ovom vrstom. Na zalost, ovog trenutka nemam tu ribu da je slikam i da je pokazem ali svako moze da koristi net i da je pronadje.
 
Mislim da to nece da se skoro dogodi bas zato sto je to relativno skoro podeljeno. Cak se za georgiae spominje da je to apsolutno drugi rod a priroda se poigrala da lici na ove dve druge, Hemigrammus bleheri i Hemigrammus rhodostomus.

Kako stvari stoje to mi deluje neverovatno za sada pogotovo sto je postignuta kompletna saglasnost svih relevantnih ljudi.
 
Ja imam doma jato hemmigramus rhodostomusa, al iskreno neznam uop?e dal su to ti il su bleheri-i...
Uglavnom 18komada ?iste ljepote, napreduju izvrsno u tvrdoj vodi, dre se striktno u jatu i tek kad se svjetlo ugasi one se ratrkaju...
definitivno moja preporuka svakom akvaristi koji eli jedno glavno jato za centar panje...
neto skuplji od neonki...ali po meni vrijedniji.. :wink: