Jos jedan mali akvarijum

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Postavio sam jos jedan mali akvarijum koji je posvecen Danio ribama. Za sada u njemu imam Danio choprae i D. kyathit. Razmisljam jos da dodam i D. roseus ali otom potom.

 

Attachments

  • DSCF6299.jpg
    DSCF6299.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 38
Da li je akvarijum "tvoj kucni" ili....

U svakom slucaju, interesantna postavka. A ono kamenje na dnu...da li je prirodno ili nabavljeno na drugi nacin, da ne kazem, kupljeno u radnji? Uopsteno, interesuje me podloga tog akvarijuma. I naravno dimenzije, jer je "mali" relativan pojam :)...
 
Akvarijum je 60 l pa zato kazem da je mali. U sustini i nije za 14 danio riba.

Podloga je od sljunka na kome je krupnije kamenje kojeg ovde ima u potocima pa tako i nije problem da se dodje do njega. Ja nisam video da neko prodaje takvo kamenje. U prodavnicama moze da se kupi sitni saljunak.
Kao filter koristim ehem kanistarski filter koji je sasvim dovoljan za ovaj akvarijum.

Inace to je kod mene u kuci kao i onaj drugi hillstream akvarijum. Uskoro dolazi jos jedan veci a posle jos jedan ali malo slaniji. Eto nije mi dosta riba pa hocu da ih gledam i kad sam kod kuce valjam_se
 
Mislim da fotografija nije adekvatna temi... Trebalo je postaviti fotografiju sa celokupnim akvarijumom jer se ovde pored danio riba, govori o manjem akvarijumu.;)

Hajde Bobane, ne budi lenj, fotografisi celokupni akvarijum sa potpunim unutrasnjim uredjenjem.:)
 
Drago mi je da je to TVOJ akvarijum. Nesto, kako ja nekada rekoh, za tvoju dusu.:D
Slicno kamenje videh u jednoj radnji. Bilo je upakovano u nekoj mrezici, desetak komada. Naravno, "kineske" proizvodenje. :rolleyes: Secam se da mu je cena bila prilicno velika. :ebote:
Deluje prilicno krupno. Kako se tu snalaze ribe dna, ako ih ima...
 
Evo i slika celog akvarijuma mada je to daleko od onoga sto bi trebalo da bude. Ovo je sve privremeno i za par meseci ce sve da izgleda drugacije i naravno na svime mestu.
ovo je sve postavljeno da bi posmatrao Danio u nekom lepsem ambijentu od radnog akvarijuma gde je sve golo i gde ima puno riba.

Na slkama je ceo akvarijum i detaljnije prvo desna pa leva strana akvarijuma.
 

Attachments

  • DSCF6448.jpg
    DSCF6448.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 32
  • desna_DSCF6448.jpg
    desna_DSCF6448.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 23
  • leva_DSCF6448.jpg
    leva_DSCF6448.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 24
Od ovog malog akvarijuma zaista moze postati interesantan akvarijum. Verujem da ce za to vreme koje pominjes mnoge stvari doci na svoje mesto. Uz trud i dobru volju. Ono sto je trenutno vidno od opreme treba maskirati biljem, a i za to treba vremena. Krupnije kamenje bi trebalo malo presloziti ili mu redukovati broj, zavisi sta si zamislio. Deluje malo nabacano i bez koncepcije.
Ima li akvarijum pozadinu? Koje osvetljenje koristis? Osim danio riba planiras li jos nesto od zivuljaka?
Koje su dimenzije akvarijuma?
 
Pa deo opreme uvek se vidi, tako je to. Doduse ja sam stavio veliki grejac, 300 w, jer sam taj imao pri ruci a evo jos nisam nasao za shodno da stavim odgovarajuci za tu zapreminu. Manji grejac je lakse sakriti.
Sto se tice kamenja to je tako. Treba jos da ga dodam i razbacam tako bez reda ali treba prvo da ga donesem kuci. To mi je ostatak od onog drugog akvarijuma.
Pitas se zato je tako? Pa pogledaj gde Danio zive

Normalno da mi stavljamo i biljke jer one uzivaju u vegetaciji. Za sada nemam nameru da bilo sta menjamjer cu uskoro sve to da premestam pa mi je glupo da se puno petljam oko toga. Vazno mi je samo da su one u dobroj formi sto mi je vazno. Inace to je sada sve na podu pa mogu lepo da lezim na pod i posmatram sve to.
 
Bobane, znam da se nesto opreme uvek vidi. To je problm koji i mene muci i koji ne mogu bas uvek da resim. Ili je neka upadljiva boja u pitanju ili aranzman biljaka to ne moze uvek da sakrije.
Normalno je da zelimo da napravimo sto identicnije okruzenje nasim ljubimcima ali to treba i prilagoditi velicini akvarijuma uz nastojanje da sto bolje vizuelno izgleda. Ipak je nas prostor ogranicen i izlozen pogledu posmatraca u potpunosti.
Bas si dobro mesto nasao za njega. Dobro za meditaciju i jos bolje za bolne kosti. :p