Koja je ovo zivotinja ili sta je ovo ?

ZOZO

Member
15 Novembar 2004
65
0
6
Skopje, Makedonija
Ovo je neka mala zivotinja koja se pojavila na kamenu. Na pochetku sam mislio da je xenia ali kada je malo porasla vidi se da nije jer je u telu debeljkasta. Ima pipke i lichi mi kao neki koralni polip ili mozda anemonu a mozda je i neka spuzva otkud znam. Na telo sa jedne strane pojavila se nova zivotinjica ali ova je sada josh manja.
Pa ako neko uspe da prepozna od ove slike sta bi moglo da bude neka kaze.
[/img]
 

Attachments

  • neshto_1.jpg
    neshto_1.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 50
He ZOZO pa ko to moze tek tako da ti kaze, pogotovo kada je slika tako nejasna. Tih stvarcica ima ko zna koliko i uvek se vidi nesto novo sto nas po malo iznenadi. Eto i to je draz morske akvaristike.

Postavi jasniju sliku, mozda i moze nesto da se nagadja ako se bolje vidi.
 
Zozo, spuzva nije, to je sigurno jer ima lovke
Vjerojatno je neka anemona, ali ne mogu s sigurno?u tvrditi

Samo pripazi da ti se naglo i brzo ne po?ne iriti i da ti tako ne zauzme cijeli akvarij
 
Da da znam da su slike nejasne. Nasao sam sta je to. Sredio malo podatke vratio film i op izashlo je sta bi moglo da bude u stvari 100% sam siguran da je to. SINULARIA e to je mala vrlo mala sinularija. Pre izvesnog vremena na taj kamen je bio koral sinularia nisam siguran da je "Sinularia dura" mada mnogo lichi ali je sigurno neka sinularia. I tako kada sam je premeshtao morao sam da je ischupam od podloge i igleda da je ostalo neki delich koji je vremenom pocheo da raste pa pojavile su se pipke pa se udebljalo pa sada pushta josh jedne manje pipke sa strane i tako. Ovo sam primetio juche sluchajno gledao malu sinulariu i pogledao velike fragove koje imam od sinularije i primetim da su pipke isti i da ako otsechesh samo jedan mali polip sinularije da dobijesh isto takvo stvorenje kao sto je izashlo na kamenu. Chudna je priroda i borba za zivot kako od jednog malog delicha koji ostane na kamen posle chupanja korala moze da se razvije u novi koral. Tek je sada malisha visok tek 3 mm.
 
Zozo, to je normalna stvar :D
mekane koralje ne moe tako lako istrijebiti ako ih samo po?upa, jer u ve?ini slu?ajeva i ono malo to ostane, jedva vidljivo, dovoljno je da "nikne" novi koralj :)