koje corydorase imate doma!?!?

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Ajde, zanima me koje corydorase imate u svojim akvarijima?!?
Ako netko nezna, neka ga opise ili poslika pa ce mo ga identificirat...

Zamro mi je nešto cat forum od kad ne tipkam, pa eto... da ga bar malo ozivimo...

E da, sa ?ime ih hranite?
 
Ja imam paleatusa (albino i sivog) i one ?uvene oko kojih se lome koplja, bilineatuse ili eleganse. Nekada sam imao i eneuse, kao i pande.
sto se ishrane tice tu imam problema, kako bi ih nahranio jer moje Duge veoma brzo i veoma lako skupljaju hranu i sa samog dna. Uglavnom ih hranim spirulinom, larvama crva, dafnijom, proteinskom hranom i susenim tubifleksom. Svu hranu natapam da bi barem nesto od nje palo na dno za Coryje. U prevari koristim se i bacanjem veceg dela hrane na jednu stranu, a manjeg za Coryje na drugu (kako ja to kazem udaram im fintu).
 
Eto ja sam sveo na neki minimum, pa sad imam redom s ljeva prema desno, similis, super arcuatus, rabauti, sterbai... schwartzie sam dao frendu, al je i on odustao od mrijesta... ha ha, a uvjeravao me da ce ih ON dobit...
Isto tako sam i ja Vedrana uvjeravao... :lol:

Sve u svemu hranim ih 1-2 puta tjedno bloodworms-ima, nutrafin mesnim tabletama, bacam im suhi tubifex(jer ga imam-inace nevalja) i raznim granulatima za diskuse, apistograme i slicne...
Mogu re?cda je ta hrana dovoljna za kondicioniranje cory-a, te tvrdim da ziva klopa netreba uz ovo... iako da je imam dao bi... :wink:
 
Uvek kada sam neku vrstu koju predhodno nisam imao ja sam sebi odvajao po nekog korija. (cisto da ima jer sam ih pre par godina stvarno imao gomilu i to me ni do danas nije sasvim popustilo)

Brochis splendens (nekoliko komada' mislim da je 3 devojcice i 3 decka)

Corydoras melanistius (trenutno sam ih dao kumu jer mi se popeo na glavu ali vratise se oni cim stasaju za mrest. :twisted:)

C. adolfoi ( i oni su kod kuma do polne zrelosti)

C. sterbai ( mrestili se pre 3 dana i koliko vidim bice ih gomila)

C.panda

C.aeneus

C. paleatus

C axelrodi varianta B

C.elegans varianta IV

C napoensis

C. pigmeus

C rabauti

C. julii

C. delphax

Od svih vrsta imam po desetak primeraka i to nije za prodaju ( to je ono zbog cega moja zena kaze da ja nisam trgovac vec kolekcionar)
 
Stina ja korijima dajem i Enchitreuse, grindale, smrznutu odraslu artemiju, rendane kalifornijske gliste,smrznute bloodworms, daphnie dok suvu hranu dobijaju samo jednom nedeljno. Mozda je to razlog da sam schwartzie uspeo da razmnozim pre par godina.
 
Ja cu sad enhitreje dat, bas ih nabavljam od prijatelje, a i grindale...

Nego, jesi li siguran da imas rabauti-e?!?!
Zasto te to pitam, zato jer sam bio neki dan na jednoj veleprodaji i podignuli smo za ducan neke rabautie, te kad sam ih ispustio u tank, bili su narafski prozirni od stresa...
No ono sto je bilo bitno jest da se jasno vidla na vecini prua koja je imala zelenkast odsjaj...
Tad sam bio uvjeren da gledam corydoras zygatusa, cory-a koji je izuzetno slican rabautiu, te se jedino razlikuje po nesto vecoj velicini, koloritetu mladji i po tom zelenom odsjaju...
Onako od oka vidio sam mozda dva-tri prava rabautia unutra...

Meni osobno jako interesantan i ljep cory, mnogo interesantniji od aenusa u akvariju... samo sto to neki ne razumiju...

:wink:
 
Ja imam ove, a ne znam koji su. Ono shto me buni, je bela crtica negde kod korena dorzalnog peraja. Zato mislim da nisu aeneusi. Shta vi mislite?
 
evo me vadim ovu temu iz podruma, jer su mi koridorasi najomiljenija vrsta riba u akvarijumu.Jako me nervira kad po forumu citam izraz muljari,jer ih predstavlja u losem izdanju kao neke spodobe koje riju po mulju.Zapravo koridorasi su mi najveselije ribe koje sam imao prilike da poblize upoznam.Za sada imam paleatuse sive i albino,aneuse,pande i juli.sledeca vrsta na koju sam bacio oko je sterbai kojih jos uvek nema u mojoj okolini ali uporan sam i nacicu ih makar morao da zavirim ispod svakog kamena:)
 
Nisu losi koridorci, ali kad se vec pominju ribe dna, ili popularno receno muljashi (valjam_se) onda ipak ne mogu nijednog da merim sa botijama. Atanas da nabavis 7-8 hromobotija makrakanti za neki sledeci akvarijum i videces kako koridorci odoshe u zaborav :)
Od svih koje sam imao julii je najlepsi, ali nisam ni mnogo razlicitih vrsta drzao pa da mogu da kazem. Pande, paleatusi, eneusi, mi nisu nesto, valja nabaviti nesto sa spiska kojim nas je Octopus pocastio na prethodnoj strani teme, pa da otvorimo konkurs za "mis/mister korija"
 
Imam samo Corydoras aeneus (albino) ,pre sam imao i Pande koje mi nisu nikad opstajale:(,imao sam i Paleatuse ,sad( za koji dan)cu nabaviti neke vrste Coridorasa(nisam se odluchio koje).