Mala bradata agama

Evo par slicica iz novog apartmana :) .Hvala Eddie na najljepsem poklonu i hvala Fauna sto si ga izabrao ko sebi !
 

Attachments

  • PA220160.JPG
    PA220160.JPG
    61.1 KB · Pregleda: 46
  • PA220170.JPG
    PA220170.JPG
    89.2 KB · Pregleda: 25
  • PA220193.JPG
    PA220193.JPG
    96.6 KB · Pregleda: 21
  • PA220196.JPG
    PA220196.JPG
    92.2 KB · Pregleda: 28
iako nevolim gustere ovaj mi izgleda dovoljno blesavo da bih cak mogao da ga zavolim, cak me nekako podseca malo na mene:rofl2:
 
Ma za ovog malog niko jos nije rekao ruzne rijeci .Ko god ga je vidio uzivo svima smile na licu i prva reakcija "kako je sladaaak",a ja ponosna :mrgreen: naravno (ko prava mama)! valjam_se
 
Smijesno ,niko mi nije rekao da ce se moja teraristika svesti na zabavu oko zive hrane ,a da ce glavna tema izgledati ko eksponat u izlozbenoj vitrini u muzeju .Srecom ,zasad prilicno zivahan eksponat. valjam_se
 
Heheh hvala damari i tvoj je malisa slatkis pravi ! Nego sto se tice hrane .Nisam ja gadljiva,tenebrije bez problema izvadim prstima( fobasi su malo gadniji,veci ,otimaju se) :rofl2: .Mene zeza sto mi ziva hrana nije dostupna (nema kupiti )pa moram sama da ih uzgajam .A oko toga ima deset puta vise posla nego oko agame .A bebac ,nevjerovatan je ,ne znam jesam li se nafurala ,ali taj dolazi do stakla kad god me skuzi da sam dosla blizu! ! Mozda me povezao s hranom ili sam ja mastovita . valjam_se
 
U mom slucaju se moji prsti otimaju tom cinu valjam_se
ja nemam taj problem kupovine hrane.Mnogo prodavnica nudi zivu hranu za teraristiku...najezim se kad pomislim da bih to morala sama:ebote:
 
Malisa je konacno dokazao da raste .Dva dana je bio sav napola oguljen sa kozom koja je visila na sve strane .Danas mu je jos ostao vrh repa ,"rukavica" i komad koze na glavi (vidi se na jednoj od slika).Dobio je i stomacic.Maleni ima cudnu naviku da spava na povisenim ,okomitim povrsinama te zavucen u Tilandsiju (biljka sa jedne od slika),bukvalno visi po cijelu noc.Koliko znam to bas i nije karakteristicno za bradate .Na terarijumu se ima jos dosta raditi pa nisam stavila slike da me ne bi kritikovali :mrgreen:.
 

Attachments

  • gugi24.JPG
    gugi24.JPG
    72.5 KB · Pregleda: 32
  • gugi22.JPG
    gugi22.JPG
    84.9 KB · Pregleda: 23
  • noga.JPG
    noga.JPG
    52.8 KB · Pregleda: 27
  • koza.JPG
    koza.JPG
    87.1 KB · Pregleda: 23
  • terra.JPG
    terra.JPG
    82.5 KB · Pregleda: 32
hehe..bas fino ,mali je napredan.:D

Kada se uporede prve fotografije i ove danas , bas se lepo primecuje da je porastao.

Da li je sada pitomiji nego pre ?
 
Pa meni se cini da je on od prvog dana jako pitom .Vec sam pisala da dofura do stakla kad se priblizim . Ne reaguje mnogo na moje ruke u terarijumu ,otvaranje vrata i sl.Valjda to znaci da je pitom .:)
 
Hehehe ma presladak ! Meni zao sto ne mogu da ga vodim vani ko kucence ,da ga svi vide (iako bi mozda nastao mali egzodus starijih pripadnika mjesne zajednice :)))
 
Razlika izmedju dvije slike je tacno mjesec dana . U posljednjem mjesecu se udvostrucio ,tj od kako je poceo jesti i dubie . Osim sto je narastao promijenio je i ponasanje. Sad je mnogo aktivniji ,manje spava i poslije jedne tenebrije dnevno sad jede i do 5 dubia.
 

Attachments

  • agamac.JPG
    agamac.JPG
    74.7 KB · Pregleda: 23
  • P1030129a.jpg
    P1030129a.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 23