moji gekoni

Jana

New Member
21 Januar 2007
19
0
1
Novi Sad
Iako je razlika u velicini poprilicna, do sada nisam primetila agresivno ponasanje.
Mada, bez obzira na slaganje, ne ostavljam ih same tako zajedno, terarijum je privremeno pregradjen i bice sve dok ovaj malisan ne poraste...




IMB_130.jpg

IMB_132.jpg

IMB_145.jpg
 
Koliko vidim za sada se lepo slazu ali nije lose biti oprezan i dalje pratiti njihovo ponasanje. Moje misljenje je da tu ima bas dovoljno prostora ne samo za par gekona vec mnogo vise . Bitno je postaviti dovoljno sklonista i krupnijeg dekora (kamenja) kako bi svaki gekon imao dovoljno mesta za skrivanje.;)


 
:hej: Jana dobrodošla :hej:

Odlične su fotke a i dopadaju mi se tvoji ljubimci. Teraristika je zanimljiv hobi, samo mi je žao što o tome ne znam više, no zato je tu Fauna koji će ti davati odlične savijete, preporuke.
Bilo bi dobro napisati o kojim je gekonima riječ.
 
Sorry, sorry, rec je o Leopard gekonima...

Jeste zanimljiv hobi, ali ima jos puno toga da se uci...

I ja, iako su meseci prosli, nisam totalno opustena kada primetim neku razliku u ponasanju svojih ljubimaca, ali se nadam da cu ovde svasta nauciti i onda bez brige
uzivati u njima.

Na primer, nedavno sam stavila pescanu podlogu i sada u frci pratim njihovo ponasanje...

Mada, bila bi eto jos veca da nemam koga da pitam (hvala Fauni na savetima)
 
Smatram da mi moji ljubimci imaju puno dekora i kamenja i mesta za skrivanje.
Mada to ne znaci da je mom trudu oko njihovog smestaja kraj.

Lampica im puno znaci, puno vremena provedu suncajuci se ili na kamenu ili skriveni iza kamena i pretpostavljam da uzivaju, jer se totalno opuste sto primecujem kada izvrnu svoje nogice, i spavaju...

Sto se tice peska kao podloge, malo sam spasla (frka kako ce se privici) jer verujem i tebi, Fauna, a i videla sam na netu razne fotografije leopard gekona na pescanoj podlozi...
Lizu ga, primetila sam da zenka pije puno vode od kada je pesak postavljen (malo je lenja, pa cim pocne da lize vlaznu maramicu, ja je uzmem i postavim iznad posudice sa vodom, prst zamocim u vodu i ovlazim joj usta da skapira, i onda ona sama jezikom pije direktno iz posudice.

Inace, ne jede mi nista. ni malisan. svakog dana im ponudim brasnara i cvrcka, ali sklone glavu. Valjda sami znaju kada su gladni... Moj jedini strah je da ih ne zasiti pesak. Evo jos nekih slicica...
 

Attachments

  • malisan.jpg
    malisan.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 17
  • zenkica.jpg
    zenkica.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 17
Lampica im puno znaci, puno vremena provedu suncajuci se ili na kamenu ili skriveni iza kamena i pretpostavljam da uzivaju, jer se totalno opuste sto primecujem kada izvrnu svoje nogice, i spavaju...

Kada se tako primaknu lampi, znaj da im prija ta temperauta oko lampe. Znaci, malo vise pazi na sobnu temperaturu kako ne bi teperatura pala vise ...
;)


 
Hello! Da li ima jos ljubitelja ovih malih gustercica???
Moji ljubimci jesu ok, ali ne znam sta da radim sa njihovim smestajem...
Naime, terarijum je bio pregradjen do onog momenta dok se mali deckic nije provukao na njenu teritoriju iskopavsi podzemni prolaz. Od tada ih ostavljam zajedno i nisam primetila da je bilo ikakvih nesuglasica. Imaju zasebna sklonista, opusteno spavaju, jedu normalno i sl. S obzirom da sam samo nailazila na misljenja (koja postujem, otud i strah) kako ih ne treba drzati zajedno, bilo bi jako lepo kad bi se javio neko ko takodje ima l.gekone, muzjaka i zenku, da mi kaze kako se oni ponasaju i da li ih drzi zajedno samo kada je vreme za parenje ili i inace...

Druga dilema se odnosi na to sto mali jede iskljucivo samo cvrcke... A ja bih volela da se „navuce“ malo i na tenebriju. Da li mu uskratiti cvrcke i pustiti ga malo da gladuje pa mu nuditi samo tenebriju...? Ne zvuci mi ta pomisao najsjajnije, ali ako bi to pomoglo, why not...
 
L.gekoni se veoma lako razmonozavaju ali pored toga kod nas je vrlo mali broj odgajivaca koji ih uspesno razmnozavaju. Poznajem neke ljude koji ih razmnozavaju izmedju ostalog i jedan clan koji je ovde registrovan (Zarko), a isto tako poznajem jos jednog mnogo iskusnijeg odgajivaca koji to vrlo uspesno radi dugi niz godina ali na zalost teraristicke forume ne koristi za razmenu iskustava. Ne znam zasto je tako, mozda ce se jednog dana predomisliti.;)

Pitas da li treba uskratiti cvrcke da bi gekon jeo samo tenebrije? Ili pitas da pocne da jede tenebrije zajedno sa cvrcima ali da mu se kod tog privikavanja u prvim danaima uskrate cvrcci ?

Mislim da sve to zavisi od jedinke do jedinke . Ja sam imao slucaj da mi gekoni nisu hteli nikako cvrcke da jedu, pa sam morao da im uskratim tenebrije neko vreme, sto mi je za divno cudo i uspelo . Medjutim , desavalo mi se da neke jedinke nece da prihvate cvrcke i da su u stanju po dvadesetak dana da ne pinu ni jednog cvrcka . Naravno nisam hteo da dalje eksperimentisem , vratio sam kod takve jedinke prethodni meni.:(

Ne znam , pokusaj tako kako nameravas pa cemo videti kakvog ces ti uspeha imati.:)