Nepoznata vrsta

nikily

Member
10 Februar 2007
121
1
18
Zagreb
danas sam skoknula da vidim one moje piranice u pet shop, i vidim ja neka krasna riba pliva po jednom akvariju gdje su prije bile corydorasice. to je ona riba pauk. cula sam da su one otrovne i da jedu zivu hranu. moze mi netko napisat nesto o toj ribi jer me onak, tek tolko, zanima?
 
Da bih ti mogli pomoci , treba da postavis sliku ribe o kojoj govoris (ili da linkujes sliku sa nekog drugog servera).

Sumnjam da se ovde radi o vrsti "Riba pauk" jer je to morska vrsta ribe a koliko vidim, radi se o slatkovodnom akvarijumu :confused:
 
morska riba je, ali je samo na mjestu gdje su prije bile corydorice samo u slanoj vodi. za sliku cu se potrudit. kad ne budem pre zauzeta otic cu da ju fotkam
 
Da to nije mozda ova riba sa slike , jena slika je uradjena u crvenom moru a jedna je sa neta . Kod ronilaca ova riba je poznata kao Lion Fish , e sad neka ti neko da njen tacan latinski naziv .
 

Attachments

  • 427053.............jpg
    427053.............jpg
    39.4 KB · Pregleda: 7
  • F1050014.........jpg
    F1050014.........jpg
    47.2 KB · Pregleda: 7
Pitala sam barbaru od kud su dosle te pauk ribe. rekla je da su iz indonezije. crno bijele su boje i imaju 2 otrovna siljka na glavi. slike stizu za par sati kad ih slikam.
 
Da to nije mozda ova riba sa slike , jena slika je uradjena u crvenom moru a jedna je sa neta . Kod ronilaca ova riba je poznata kao Lion Fish , e sad neka ti neko da njen tacan latinski naziv .

yup! to je lion fish. evo slikice!
 

Attachments

  • 6.1.2006 17_04 _1__0004.jpg
    6.1.2006 17_04 _1__0004.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 15
  • 6.1.2006 17_04 _1__0005.jpg
    6.1.2006 17_04 _1__0005.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 13
  • 6.1.2006 17_04 _1__0007.jpg
    6.1.2006 17_04 _1__0007.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 8
Ja nisam mislio na ribu "Lion fish" vec na Trachinus vipera ili poznata kao "Riba pauk" koja zivi u Jadranskom moru,koja dosta vremena provodi zakopana u pescanim plicacima gde ceka svoj plen (mislim da bi Jasenka mnogo vise mogla dati informacija nego ja ) :confused:
 
Pozdrav
Eto resena je misteria Lion - Fish Pterois Volitans je riba tropskih mora moze da bude sa crnim prugama u tom slucaju je rec o Black Lion Fish tu ribu si ti videla u tom Pet Shopu . Lion Fish sam video u toku letovanja u Egiptu ( Letovaliste Hurgada ) . Prvi dan sam je sreo odmah kako sam zaronio uz samu obalu gde se nalaze kupaci , malo me je uhvatila jeza iz prostog razloga posto sam ugledao ovu ribu na dubini od svega 4 do 5 metara dubine dok su se iznad nje bezbrizno kupali kupaci , zamislite da se neko od kupaca pokusa da zaroni i da dodirne dno i da se ocese od nju . U toku samog ronjenja su nas upozoravali na ovu ribu kao na jednu od najotrovnijih riba u tropskom moru , inace nisam primetio da je posebno bila zainteresovana za nas u toku ronjenja kao da nismo ni bili u njenoj sredini , nije bezala niti je pokusala da nas napadne . Ukoliko dodje do uboda neke od njenih nazovimo pera sa bodljom otrov deluje jako brzo otrov je izuzetno jak i nalazi se na svakom od tih pera , deluje na nervni sistem dolazi do grcenja misica i do problema sa respiratornim sitemom . Znaci drzanje Lion Fish u kucnoj varijanti nije uopste bezazlena stvar ne mozes tek tako da gurnes ruku u akvarijum da bi po njemu vrsio neke uobicajene radnj tipa ciscenja stakla ili pomeranja nekog kamena ili nesto slicno . Mislim da joj se cena u Srbiji krece od 150 do 250 eura po komadu . U priodi je predator lovi manje ribe i racice zivi uz korale tu i lovi , pripada porodici Skorpion Riba .
Kod jednog akvaristie u Beogradu sam video ovu ribu u akvarijumu rekao mi je da je hrani sa Gupikama .
 
Pozdrav
Fauna Riba Pauk nije ni slicna Lion Fish ribi ni po izgledu ni po otrovu koji ima u zarnim celijama . Otrov Ribe pauk je termo labilan sto znaci da ukoliko dodjemo u dodir sa ovom ribom u toku letovanja na Jadranskom moru mesto uboda treba tretirati sa nekim vrucim predmetom ( Kasika ili nesto metalno zagrejano na vatri ) . Na ovaj nacin mesto uboda ce da splasne , mislim na otok i umanjice bol . Sto se ostalog tice u pravu si riba potice iz naseg mora i vreme provodi ukopana u pesku .
 
Naravno da nema nikakve slicnosti izmedju lion fish-a ( i znam kako ta riba izgleda) ali ja sam reagovao na sam naziv ribe ( "riba pauk")...

Ok... ako je vidjen lion fish ali sam hteo da navedem kako izgleda riba pauk o njoj je bilo reci na pocetku teme..

Najbitnije da je identifikovana vrsta ;)
 
Nikly, pozdravi lijepo Barbaru :hej: i ostale cure u dućanu


Riba je otrovna, predator i najčešće ju se drži s sličnim vrstama ili samu. U akvariju s manjim koraljnim ribama nikako, jer će sve uloviti i progutati.
S koraljima ide, pa se može držati u koraljnom akvariju, bez manjih riba.

e, da trebalo bi to prebaciti u morski dio, jer ovako se gubi smisao a i ja skoro pa nisam uoćila ovaj post