Nesto o meni

dragankinez

Member
13 Decembar 2006
49
0
6
Subotica
www.aqua-art.org
Pozdrav svima na ovom sajtu cu se javljati pod imenom Dragankinez , imam akvarijum od 500 l u osnovi to je zasad ubiljeni akvarijum ali je u planu i dodavanje diskusa . Vidim da ovde ima i nekih starih poznanika sa drugih sajtova pozdrav i njima i ostalim clanovima sa sajta , toliko od mene . Uskoro i slike mog akvarijuma .
Pozdrav
 
dragankinez, dobrodošao na forum :)
500l je veliki akvarij i vjerujem da dobro izgleda. Ajde, bas me zanimaju sličice
-inace, nemam puno veze s slatkovodnim, a još manje znam o diskusima, ali ima ovdje ljudi koji ce ti puno pomoći svojim savjetima-a ako se ikad odlučiš za morski akvarij, e, tu sam onda ja :hej:
 
Dobrodoslica i sa moje strane. Vidim da vec poznajes neke clanove sto znaci da ces se prijatnije osecati i lakse uklopiti na ovom sajtu...

Hajde da sacekamo fotke, pa da malo prokomentarisemo.;)
 
Ja sam bio ubedjen da si ti ovde clan odavno...no, kad god dosao dobrodosao
Video sam tvoj akvarijum i mislim da ce diskusi uzivati kod tebe.
Cekamo slike :)
 
Dobro dosao!
Odlicno izgleda aq :sampion: a jos bolje bi izgledao da si poslao u 800x600.:)
Ajd posalji ako imas mogucnosti vecu sliku, i rezime sta sve imas od tehnike za odrzavanje kao i zivog sveta...
Pozdrav!:D
 
Ja bi da posaljem ali se bas ne snalazim najbolje sa kompljuterom i sa internetom . Ako otvorim ova znak Attachment ( Spajalica ) ne da mi da posaljem vecu sliku od 100.o kb u JPG formatu:( . Sa insert image mi trazi nekakvu adresu ne znam kako se to koristi nisam nikad tako slao slike . Molim za pomoc Hvala unapred .
 
Ako saljes preko attachmenta-a sliku u jpeg (jpg) formatu, maxfile je 100Kb i dimenzije 800x600 sto je sasvim dovoljno za postavljanje slika na forumima. Ako ti fotografija prelazi 100Kb a zelis da dimenzije ostanu iste, to mozes uraditi u Photoshop programu klikom na karticu file -> Save for Web gde ces kompresovati sliku (odredis JPEG , medium i cekiras "optimized" i zatim klikom na Save) ,znaci smanjices sliku u Kb a dimenzije ostaju iste.

Dugme "Insert image" sluzi da bi ukucali link (URL) gde smo postavili zeljenu sliku . Clanovi foruma koji na ovaj nacin vrse upload slike
vrlo cesto to rade preko ovog free servera

Eto toliko , nadam se da si shvatio na koje sve nacine mozes da postavis sliku u postu.;)
 
Jasenka , format je dobar i isti u oba posta (JPEG, 800x600 pix) samo sto moras attachment otvoriti da bi videla sliku u pravoj velicini. ;)

Inace , akvarijum i njegovo unutrasnje uredjenje mi se dopada . Najvise bih pohvalio postavku Vesicularia dubayana-e u centralnom delu, gde je postavljena onako kako treba da se postavi , na panju. Obrasli panj veoma uverljivo deluje i daje jednu vrednost celokupnom izgeldu akvarijuma. Mozda bih neke sitnice izmenjao ali ne bih da o tome komentarisem jer akvarijum takav kakav jeste, zasluzuje sve pohvale.:)
 
Sviđa mi se jako vizualiziranje samih terasica putem panjeva i razbijanje simterije putem zatvorenog prednjeg lijevog dijela.

Kakva je rasvjeta u pitanju, koje lampe i koliko wata?


Živio :ziveli:
 
Radi se o Tungsramovim Compac fluor sijalicama od 26W 6500K ( Takozvane stedise , mozda su tako vise poznate ) trenutno ih radi 8 kom. + 3 kom. T4 neonske cevi od 36W 8000K njih sam dodao pre dva dana a skinuo sam 8 kom. Compac fluor sijalica ( Mali eksperiment ) znaci bilo ih je 16 ukupno koje su pre radile . Sto se tice same postavke i ja bi jos neke stvari da izmenim ali to je trenutno ono sto sam uspeo od biljaka da kupim u planu je da jos ubacim : Cryptocoryne wendtii red , Riccia fluitans i Alternanthera splendida . Naravno jos uvek radim sa biljkama trenutno najvise posla imam oko Heteranthere zosterifolia da je namestim u lepu formu . Hvala za pohvale i vrlo rado primam kritike ili predloge . I da u planu je da dodam diskuse ( slatkovodne kraljevske ribe ) .
Pozdrav :hej: .
 
Akvarijum je fantastican :). Mali izbor biljaka u prodaji je ono sto nas sve muci. I kad ih ima preskupe su a kavlitet cesto ne odgovara ceni.

Koju filtraciju koristis za tu litrazu? Ima li akvarijum pozadinu? Sta ima od riba trenutno? Kako si resio poklopac?

Malo vise pitanja, al interesuje me, jer resavam probleme oko dva veca akvarijuma a ne ide mi bas od ruke.....:|
 
Za filtraciju koristim Atmanov kanister filter EF4 , od ribica za sada imam dva jata jedno Hemigrammus Bleheri ( Crvenonosna tetra ) i Hyphessobrycon innesi ( Neonka ) dva Corydoras paleatus ( Koridorac koji pomalo gladuju ) i Crossocheilus siamensis ( Leteca Lisica ) . Od ostalih stanovnika tu je gomila malih racic Red cherry shrimpo (Neocardinia denticulata) . Pozadinu nemam odnosno pozadina je uradjena od crnog silikona koji je nanesen sa spoljasne akvarijuma , osvetljenje sam postavio u limeno ( Pocinkovani lim za oluke ) kuciste je iznutra oblozeno reflektujucom povrsinom za neonsku rasvetu . Ceo akvarijum je oblozen sa gipsanim plocama , moze mu se prici sa tri strane ostavio sam poklopce na gipsanim plocama , ali evo i jedna slika mislim da ce slika vise da kaze .
 

Attachments

  • Akvarijum-u-sobi...jpg
    Akvarijum-u-sobi...jpg
    30.4 KB · Pregleda: 18