Nesto o meni

ovo je skros prekrasno, i sam akvarij i kako se uklopio u interijer
-nemam riječi, ugodno osvježenja nakon stalnog gledanja u more (lijepo je i zelenililo ;) )

Hvala na slikama i tipu kako ih pogledati, no onu prvu, nekako nije otvorilo u pravom formatu, bez obzira što sam kliknula na nju
 
Stvarno si dobro odradio one gipsane ploce. I ja sam mislila da ce mi kupovina nekog kanister filtera biti sudjena ali sad se pojavila nova ideja za resenje filtracije pa se nadam da necu biti primorana i na tu kupovinu. Ipak sam pristalica staklenog spoljasnjeg (mozda i zato sto nemam nikakvog iskustva sa kanister filterima).
Mozda bi ti jos neka riba dna dobrodosla, one zaista znaju biti interesantne kad ih je vise u grupi. :)
 
Sto se tice ishrane riba dna..mozes im nabaviti nesto od hrane predvidjene bas za njih. I po obliku i po sastavu. Poznate firme (Sera i Tatra, a i neke druge) imaju asortiman bas predvidjen za njih. neke od tih stvari se ne mogu nabaviti kod nas ali moze se reci da se mozemo snaci. Postoje tablete spiruline koje se lepe na staklo ili bacaju na dno i koje te ribe veoma vole da jedu. Takvog su oblika da mogu lako da se drze pod kontrolom pa se akvarijum nece zaprljati nepojedenom hranom.
Osim toga imam iskustva i sa Tetra Wafer Mix-om. I ona u sebi sadrze preko potrebnu spirulinu a u obliku je tabletica (tanke su) i takodje je veoma omiljena i rado je jedu i ancistrusi i korodorasi. Mada se na nju kace i ribe visih slojeva, posebno skalari.
Ako tvoje ribe dna budu previse dugo gladovale, smrsace i na kraju uginuti. A bilo bi steta da se to dogodi.
 
Nemoj te me pogresno shvatiti toliko hrane ipak dobiju , za tablete spiruline znam lepim je na staklo jedno vreme je jedu i kad drustvo postanu nezainteresovane tableta se sama odlepi i padne na dno a onda dolaze na red coridorci i ostalo drustvo sa dna .