o sreće o radosti!!

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
o sre?e o radosti!!

Eto da se pohvalim, danas idem po najnovijeg stanovnika mog malog reef akvarija!!
To je mandarinca plavi, jedva cekam da ga stavim u akvarij, pa onda i slike dolaze navecer!!

Hranu mu pripremam, dobijat ce ko desert ivu artemiju, kao to i male ocellarise sad sa njom i suhim granulatom hranim!!

Ma joj, znam da mislite da je rano za moj akvarij, al vas uvjeravam da nije! :wink:
 
E bas super. I meni se mnogo svidja mandarin, ali mnogo mi je rano.Bice samo polako.
Koliko je tebi stari akvarium?
 
Stina, jeste rano za takvu ribu. Tako?e mislim da mu samo artemija ne?e biti dovaljna (mislim kao jedini izvor hrane, jt. konstantno uzimanje iste). Nadam se da ta tvoja brzopletost ne?e biti pogubna za tako lepu ribicu. Vreme ?e to pokazati, valjda ?e sve biti OK.
 
Hvala na brizi, akvarij je dva mjeseca star!






sad bi vas najra?e pustio da psujete u sebi budalu koja uzima u nezreli akvarij madarinca al ne?u :lol:
Mandarinac ?e kod mene bit u boljim uvijetima nego u du?anu, a ono to me natjeralo da ga kupim jest........


TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAADAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

jede smrznutu artemiju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Zasad ?u ga hranit sa smrznutom i ivom artemijom, ima ra?i?a kod mene i crvi?a pa ?e imat neto i ive hrane, a nadam se da ?e po?et jest suhi granulat sad kod mene dok nema puno riba pa mu nema ko otest pred nosom!!!

Ja se zbilja nadam da je to to jer je mandarinac u super stanju i jede!!!
O sre?e o radosti!!! :D
 
Evo samo da se javim, nisam ipak kupio mandarinca...
Em su imali kupca za njega kojeg su zbog mene otkantali, em je mandarinac imao lagano usukani trbu?i?, a ba i nije tak navalio na smrznutu hranu.
Bilo me malo previe strah, a ne dozvoljavam da mi krepa ribica...
Tak da sam se zadovoljio sa yellow fang blenny-em kojeg sam i ranije pikirao!!
Posebno mi se svi?a otrovni ugriz koji ima... ne?emo isprobavat! :D

Neto o njemu kasnije :wink:
 
Hmmm, ta sam ti ja rekao? Malo manje ushi?enja i glasnih objava dok ne nabavi neku ribu ili organizam, pa onda neko vreme neka bude u akvarijumu, pa ako sve pro?e kako treba, fotografii i napi neki lep ?lanak. Ovako ispade malo bezveze :? Ali najvanije je da nisi uzeo mandarina, zbog tebe ali pre zbog ribe.
to se ti?e blenija, njegov ugriz jeste otrovan, ali ne ja?i od uboda p?ele. Dakle, samo malo bolucka i oti?e mesto ugriza...samo pazi, ima ljudi koji i od uboda p?ele mogu stradati.
 
He Stina dobar si sa tim mandarinom :)

Mislim da ti nisi upoznat sa ovom ribom kada se tako olako zaleces. Njoj treba malo vise od nase puste zelje da je imamo. Batali je za sada i budi strpljiv dok ne sredis svoj akvarijum. Kada izgradis dobar i stabilni koralni akvarijum onda razmisli o mandarinu a dotle ga zaboravi.

Da ne ispadne da ti ovo pricam napamet. Ja ih stalno imam i ratujem sa tim problemima i to zestoko i mogu da ti kazem da nije lako da se dovede do toga da ga vidis sa punim stomakom. Nemoj sada da me uveravas u suprotno jer ja to gledam svakoga dana pa ako ne zaboravim slikacu ga sutra tek da se nadje po koja slicica :)
 
Hm...Peca, da ima pravo, ovako je ispalo bezveze, al ta ?u kad sam se veselio ko malo dijete i htio sam to sa cijelim svijetom podijelit!
Ako sam zbog toga bezvezan, onda jesam - takav sam ti ja.
Zlobnici ?e re? hvalisavac, oni koji me poznaju ?e re? iskren. :wink:

Bobane, ne?e vjerovat, al tvoj ?lanak je bio prvi od ozbiljnijih koje sam pro?itao... znam da je smrtnost te ribe toliko velika da se uop?e pitam treba li ju stavit u akvarij, al onda opet, o?i postanu ve?e od guzice, na?uje da jede suho i sve se odigra u istom trenu!
Sva sre?a da jo uvijek imam jedan dio razuma sa?uvan u rezervi koji mi je rekao nakon to sam vidio da i ne jede ba tako halapljivo kak su ispri?ali, da ima usukani trbu?i? i da ga smrznuta artemija i ne interesira tako super, pa sam odustao!
A tu je i bio prijatelj koji me cijelim putem odgovarao, al da budem iskren nisam ga ni ?uo previe jer sam se divio mandarincu :lol:

I znao sam istog trena da je to dobar potez bio, al opet sam se loe osje?ao. :cry:
 
Al izgleda da se neto ipak probilo do njegovog pomra?enog uma, koliko sam stalno jedno te isto pri?ao ( Stina, ne mandarinca uzimat, mlad ti je akvarij) po?ele su se i ostale ribe u du?anu okirat i nervozno plivat po akvarijima ( blubpromijenitextblup) ... :lol:
I jo neto for the record- cure su morale tri puta krpe za ?i?enje cijedit koliko je sline procurilo ispred akvarija od mandarinca... :D
 
Vedran said:
Al izgleda da se neto ipak probilo do njegovog pomra?enog uma, koliko sam stalno jedno te isto pri?ao ( Stina, ne mandarinca uzimat, mlad ti je akvarij) po?ele su se i ostale ribe u du?anu okirat i nervozno plivat po akvarijima ( blubpromijenitextblup) ... :lol:
I jo neto for the record- cure su morale tri puta krpe za ?i?enje cijedit koliko je sline procurilo ispred akvarija od mandarinca... :D

:lol: :lol: :lol:
 
Joj koja je Stina paljevina :)

Evo jurio sam ga da ga silkam i nikako mi nije poslo za rukom. Malisa se samo izmigolji i sakrije iza kamena. Na kraju sam ga uhvatio i nije imao kuda. Zakon jaceg :)


DSC04691.jpg
 
Bobane, nekako ja imam feeling da sljede?i put kad dolazi iz NZa ?e u jednoj vre?ici u torbi imat mandarinca ugojenog i deeeeebelog samo za mene - jelda jelda!??! :D :lol:
?ak mi je onaj zeleni psycodelic malo i interesantniji 8)
 
Ja imam neki feeling ,da ce Boban sigurno poneti tog ugojenog mandarinaca ali da ce na carini biti oduzet :twisted: :lol: (salim se)

Ma, i sta ce ti dva mandarinca u akvarijumu? Hoces da poremetis ravnotezu u akvarijumu? :lol: