Potpuno ne obavezno staklo!

Dusan79

New Member
24 Juli 2009
22
0
1
Beograd-Zvezdara
Drugari, planiram malo veci aq oko 300L, pa me zanima koje staklo da uzimam, koliko god sam diskusija i tekstova na tu temu procitao, opet se razmisljam, pa rekoh da pitam.
Da li da se samo pojavim u staklorezackoj radnji i kazem, treba mi to to i to! Ili da pazarim neko posebno staklo? I koji silikon da koristim, posto bi ja najradje sve sam radio!
:ziveli:
 
Pored litraze bitno je da navedes planirane dimenzije akvarijuma, jer od toga zavisi debljina stakla.
 
Posto predpostavljam da ce to biti biljni akvarijum bolje je da bude dublji tj 150s*60d*50v

Lepsi raspored biljaka ces moci da napravis od prednjeg ka zadnjem planu:)
 
ali jedini i veliki problem na tu dubinu kod biljnog akvarijuma je svetlo za biljke prednjeg plana (tepihe). Znaci mora puno T5 neonki ili MH rasveta
Naknadni edit:
Pobrkao sam dubinu i visinu u sitne sate :sorry: ma da i 50cm zahteva nesto jacu i kvalitetniju rasvetu - ako nista a ono dobre reflektore...
:fauna:
 
Hvala Brainman, znaci 10mm Flot! E sad gde ga kupiti (od kog proizvodjaca) i niste mi rekli koji silikon?
@Kupra85 :Slazem se za dubinu. Pricacemo. Moracu da svratim ovih dana na kaficu! :bozic:

Svetlo otom potom!
 
Hvala Brainman, znaci 10mm Flot! E sad gde ga kupiti (od kog proizvodjaca) i niste mi rekli koji silikon?
@Kupra85 :Slazem se za dubinu. Pricacemo. Moracu da svratim ovih dana na kaficu! :bozic:

Svetlo otom potom!

Pricacemo malo o staklu na kafici.:ziveli:

Soudal silikon crni ili bezbojni.