Royal panaque

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Panaque nigrolineatus - Royal panaque

Link ka databazi: Stara databaza riba je uklonjena :)broj=7204&vrsta=nigrolineatus


DSC03888.jpg
 
Thanx, ma nevidim ti ja boje... :roll:

Ak su crvene onda je to pravi L190, koji za cudo ne naraste u "obicnom" tanku vise od 20cm, dok mu je zabiljezena puna velicina od 35cm!
Inace se za Royalce prica da narastu do 50cm sto i jest istina, al ne svaka vrsta...

Sve u svemu, drvo pod muss u akvariju, vidio sam ih na dijelu i skoro si priustio ednog, tad nisam imao 200litraa, a nemam ga ni sad za slatku...
Meni osobno jedna od najdraih Lbrojki iz porodice panaque...

ma to re?i, mrak mrak riba oja se da izdresirati na maenje, vidio svojim o?ima gdje su ga u du?anu naviknuli da se prvo po?ee par puta po prstu prije nego li dobije hranu - smjeno :D
 
stina said:
Thanx, ma nevidim ti ja boje... :roll:
zaozba? ili se ali?...no, ?esta je pojava kod mukaraca da ne razaznaju neke valove u spektru boja (?esto su to od sive, preko plave i zelene)
-zato onda uop?e imati morski, ako se ne moe uivati u ljepoti boja :? (samo naglas razmiljam...meni su boje smisao ivota-doslovno, kada je tmuran, siv dan i sama sam takva, a kada je dan aren, sretna sam i sama)
 
jasenka said:
stina said:
Thanx, ma nevidim ti ja boje... :roll:
zaozba? ili se ali?...no, ?esta je pojava kod mukaraca da ne razaznaju neke valove u spektru boja (?esto su to od sive, preko plave i zelene)
-zato onda uop?e imati morski, ako se ne moe uivati u ljepoti boja :? (samo naglas razmiljam...meni su boje smisao ivota-doslovno, kada je tmuran, siv dan i sama sam takva, a kada je dan aren, sretna sam i sama)

Malo offtopic, no dobro... vidim sve boje u spektru al nemogu ?itat one brojeve sastavljene od raznih to?kica razli?itih koloracija...
To je jedan oblik daltonizma, uglavnom mue me zelena i crvena kad su skup iako opet napominjem vidim sve boje kao i svi drugi...
Eto :wink: