Silver rasbora

Bobane kakva je zastupljenost ove ribe na NZ? I imas li kakvih informacija o njoj uopsteno na svetskom akvaristickom nivou?

Octo jesi uvozio ovu rasboru nekad ili mrestio mozda?
 
Nisam imao priliku da je nabavim a ni da je vidim ovde kod nas . Bilo bi dosta zanimljivo videti koliko je ova riba pouzdana kod unistavanja algi a da pri tom ne osteti neku nezniju biljku. Ovo razmisljam bas iz tog razloga sto je ova vrsta iskljucivi biljojed.
 
Pa ako je efikasna, bar kao mlade molly, onda je to super algar. Pitanje: A jel ceo svoj vek algar ili kasnije prelazi ina druge vrste ishrana?
 
Mislim da to nije riba na koju mi mozemo da se oslonimo da nam odrzava akvarijum bez algi ali moze da dosta doprinese jer jede alge. Ja licno je hranim komercijalnom hranom tako da njen pravi ucinak u svemu tome je, za mene, mala tajna za sada.

Sto se tice zastupljenosti to stvarno ne bi mogao da ocenim. Neke ribe su jednostavno iz nekog razloga zapostavljene. Ako se pogleda atraktivnost nekih drugih rasbora onda je to jos jasnije. Mislim da je mali broj akvarista video ovu ribu a oni koji je nisu videli imaju male sanse i da je vide. Da nije u pitanju databaza riba mislim da je ne bi ni pomenuo a ne secam se da je iko bilo gde, na nasim prostorima, rekao nesto o ovij ribi.

Ali eto tebi je privukla paznju sto znaci da bi bilo jos drugih akvarista koji bi je rado videli u svom akvarijumu. To je uostalom kao i sve drugo. Izbori su razliciti.
 
A bobane i okto, jel moe malo bolje objanjenje kolorita ove ribe, ?ini mi se poprili?no arena, poput neke duge i ako je razbora.

teta to se loe prodavala kod nas, da je bilo bolje moda bi bila zastupljenija kod nas :cry:
 
Buco iskoristi taj link ka bazi pa u bazi klikni na malu sliku da bi otvorio veliku sliku. Boja ribe je tacno takva kakva je na slici i najbolje je da ti to sam vidis a ne ja da pokusavam da je objasnjavam.

Kada bi ti ja objasnjavao kako izgleda ta riba sve bi ti bilo jasno :roll:
 
Ma ja to pitam zato to fotografija zna da vara.

Pa rekoh da mi neko ko je video uivo objasni malo bolje boje, jer mi za jednu razboru deluju ba ekstravagantno.
 
Ma ne deluje ona tako ekstravagantno kada je gledas uzivo. Te njene sare me podsecaju na zebru danio, tako su i plavkastih preliva. Ova boja na ledjima ribe je bas u originalu. Mislim da je jasno da uvecane slike pokazuju te detalje koje mi ne zapazimo kada je gledamo u akvarijumu.

E sada, ako akvarijum osvetlimo tako da te sare i prelivi dodju do izrazaja onda moze da deluje vrlo lepo.