Terarijum za Pogonu

miana

Member
4 Oktobar 2006
62
0
6
46
Vares
Pozdrav svima! :ziveli:

Fauna ,ajde molim te ,ako imas ,zakaci kakvu slicicu terarijuma za bradonju.Najvise od svega me zanima kako je rijesen problem rasvjete .Dakle slika,link, sta god da mogu pokazati kad mi budu pravili. Pozz,M.
 
Pozdrav i tebi.:D

Ako mislis da postavim neku moju fotku oformljenog terarijuma za bradatu ,nazlost nemam je. Nasao sam na net-u jako dobar link koji ce ti izuzetno dobro doci jer ima pregrst raznoraznih terarijuma sto je jos bitnije, jako dobro uredjenih ali moras imati dobru konekciju jer se vrlo tesko otvara stranica.

link1

...a ovo bi bio moj predlog kako da uradis terarijum i kako da ga dekorises ;)

link 2



 
Jos uvijek nisam nasla nista sto bi mi pomoglo da ugradim rasvjetu .Onome ko je to vidio izgleda bezveze ,ali kad nikad nisi zavirio u tudji terarijum izgleda ko jednacina sa pedestdvije nepoznate:rofl2:...

Snaci cu se vec nekako ,hvala Fauna! :mrgreen:
 
Miana , ne razumem zasto se toliko brines za postavljanje rasvete ako ce ti neko vec raditi terarijum?! Ko ti bude radio terarijum njegova je briga kako to sve da uklopi...kapiras?:) Tvoje je samo da objasnis kakve ce sve biti lampe u terarijumu i gde treba da se postave (mislim na polozaj) a sve ostalo je briga majstora koji lepi terarijum. Jedino ako nameravas ti licno da lepis, u tom slucaju mogu da razumem tvoju brigu ali cak i tada najbolje resenje kako sve to postaviti, mozes samo ti osmisliti. Ja kada radim terarijum nista ne mogu unapred da odlucim sta i kako , vec tek u "hodu" dok ne dodjem do tog problema postavljanja sijalicnih mesta, tada gledam kako da resim problem...

Tebi ce svako trebati UVA/B lampa i verovatno ces nabaviti neon UVA/B sijalicu ali pored te sijalice moras imati i spot sijalicu . Sve to neka ti ukomponuje majstor pri izradi terarijuma a tvoje je da se opustis :D ;)
 
Pa cuj,ne pravi se terarij svaki dan ! valjam_seA i pravi ga neko ko nije u zivotu vidio kako to izgleda.

Mislila sam da postoje neka pravila u rasporedu tih sijalica ,ali sad vidim da ocito nije to toliko vazno. A sta je sa moon light sijalicom? I ona mi treba pored spota i UV ,jel tako?
Snadjem se nekako ,a onda cu ti postaviti slike da kazes jel u tom mom cudu moze nesto zivjeti valjam_sePozz ,M.
 
uh....ako neko prvi put sve to radi ,ne deluje mi ohrabrjuce ... Terarijum nije ni malo lako uraditi, sta vise teze je uradaiti nego akvarijum.:|
Mozda si trebala prepustiti nekom mnogo iskusnijem, nego nekome ko to prvi put radi. Naravno ,terarijum se moze sklepati ali nije to, to...ipak je to ukras u sobi gde ga postavljamo sa mnogo vise sitnih detaljima, nego sto ima akvarijum..
Da me neko pogresno ne shvati, i akvarijum treba dobro izlepiti i voditi racuna o njegovom finalnom izgledu ali daleko manje ima posla oko njegove izrade .:mrgreen:
 
Ma super druze ,bas si me utjesio :). Stvar je u tome sto ja nisam nikada napisala da ce taj terarijum biti uradjen od drvenih ploca i samo ce prednja strana biti od stakla .Zamisljeno je tako da je taj stakleni dio iz dva dijela i da se otvara na klizanje.Mislila sam da ce mi ovakav terarijum biti lakse napraviti (objasniti,izvesti). E za takve radove imam pravog majstora.