Threestripe corydoras

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Corydoras trilineatus - Threestripe corydoras


Link ka databazi: Stara databaza riba je uklonjena :)broj=2357&vrsta=trilineatus

DSC04020.jpg
 
Vrlo vjerojatno jedna od vanijih stvari re?i za ove corydorce da se PRE?esto na?u u trgovini pod krivim nazivom (c.julii)!
Imaju irok raspon u raznolikom koloritetu, pa tako moemo nai?i na pigmentaciju zbilja sli?nom c.julii-u sa sitnim to?kicama, a kadkad moemo nai?i i na varijaciju sa vie retikularnim uzorkom kojeg onda uspore?uju i mjeaju sa drugom vrstom corydorasa(c.leopardus)...
Sve u svemu corydoras koji je iroko rasprostranjen, te vjerojatno uz to?kaste corydorce(schwartzi, paralelus, kanei, melanistius, brevistoris, delfax, agassizzi, leucomelas... ) naj?e?i cory sa krivom identifikacijom...
 
Pa ja sam u svojim no?nim istraivanjima :lol: otkrio da je c.julii toliko u biti rijedak, ponajvie to ih ima samo u jednom pritoku iz kojeg se vie ne izvozi legalno, stog sa 99% sigurno?u se na tritu danas pod tim nazivom nudi c.trilineatus...
Jedina stvar koja meni omogu?ava da prepznam pravog c.julii-a je mjesto ulova, po pigmentaciji je ZBILJA teko, iako se moe, ali uvjeren sam da nikad sa 100% sigurno?u...
:wink: