A.geniculata

Pozdrav adi:welcome1:

Vidi se da je tek presvucena A.geniculata, jako lepo izgleda...

Nije lose da pratis njen razvoj i da belezis sve promene , narocito broj presvalcenja jer se to praktikuje kod terarista koji drze tarantule.
Moje iskustvo sa mladim A.geniculata-ma da je jako halapljiva , medjutim kako raste halapljivost se smanjuje u razumne mere.:D
 
Da, vidi se da je blizu presvalcenje , "celav" abdomen i vidljivo uvecan. :)

Zanima me na kojoj temperaturi drzis geniculatu ? Verovatno si informisan da ona trazi nesto visu temperaturu i bez puno vlaznosti. Narano , posuda sa vodom je obavezna. ;)



 
Temperatura je sobna oko 24-25 a vjerovatno vidis da sam malo povecao vlagu i nakvasio treset radi presvlacenja. Nadam se da ne grjesim a ako da svaki savjet dobrodosao.
 
Sa malim zakasnjenjem ti zelim dobrodoslicu i prijatno druzenje u ovoj maloj druzini terarista.:welcome1:



 
Nikad nije kasno :) i hvala na dobrodoslici, a sto se tice druzenja nesumnjam da ce biti prijatno :ziveli:.
 
Posto sam ovde nova, da li bi neko mogao da mi kaze neke najbitnije stavke oko cuvanja ovog predivnog bica. Upravo sam dobila na poklon, pa bih zelela da se oseca sto bolje. Unapred hvala.
 
Dobrodosla Kejta i prijatno druzenje na forumu:)

Sto se tice tvoje A.geniculata-e, nije posebno zahtevna vrsta, tako da ne moras brinuti. Pretpostvljam da si je dobila jako malu, u nekoj plasticnoj maloj kutici. Mozes je za prvo vreme hraniti u njoj dok se ne presvuce jednom ili vise puta i znatno poveca svoju velicinu, nakon toga bi bilo pozeljno promeniti posudu i postaviti je u vecu. Tada vec mozes postaviti treset kao podlogu i u jednom uglu navlaziti trreset kako bi bilo dovoljno vlaznosti u prostoru gde ce biti tarantula. Ako je cesto hranis, ona ce brzo napredovati u velicini. Kako bude napredovala i rasla , tako ces i menjati plasticne posude u vece srazmerno njenom rastu. Jedna od karakteristika ovih tarantula, je njihova alavost i agresivnost prema zivoj hrani koju dajes. sto nekome moze biti zanimljivo a nekoga moze zaplasiti. Moze jako velika da izraste, cak do 20 cm.
Ovde na forumu, ima jos jedna tema o A. geniculata-i, pa mozes ako vec nisi, malo pregledati temu ( link teme )

Ako mozes fotografisati tvoju tarantulu, bilo bi lepo videti je.;)