Actinic - Ultracatinic

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Cackam nesto po lampama, bolje da kazem izasao im rok upotrebe pa ih menjam, i iskoristim priliku da uporedim i slikam izgled actinic i ultra acatinic ili ciste actinic lampe. Razlika je ociti sto se i vidi na slici.

Sto se tice raspolozivih podataka cista actinic lampa je bolja za korale ali je losija za nase vizuelno zadovoljstvo za razliku od actinic lampe sto je i ocito kada se porede obe lampe. Ja ipak koristim ultra actinic lampe osim na jednom akvarijumu gde je actinic lampa.

Sada jedno pitanje ili tema za diskusiju. Koju lampu koristite i ako ste koristili obe lampe koje kakav vam je utisak kao i zapazanja u vezi korala.

Ja licno ne mogu da kazem nesto puno u vezi toga jer malo korala kod mene provede neki duzi period da bi primetio razliku.

Na slici gornja lampa je actinic a do nje je ultra actinic. Druge dve donje su bele 10000 K. Sve lampe su T5.
 

Attachments

  • DSCF7825.jpg
    DSCF7825.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 13
ultraactinic još nisam imala u poklopcu, pa ne znam o njoju suditi, no vjerujem da bi bila i više nego oduševljena, jer sma i inace pobornic actinic lampi (i s ciklidima sam bila, di necu sada9
-još se znam sjetiti dana, kada sam imala ciklide i imala te actinic lampe, pa su me svi vrli ciklidaši sprdali, kao kako možeš imati takvo svijetlo, a onda odjednom svi prešli na plave actinic...nebitno

A koralji i u morskoj, actinic su zakon, ja ih koristim vise plavih tj 20000K, nego bijelih 10000K (s tim da su Bobane ove tvoje bijele, prebijele za moje oko, kod mene su te od 10000K više crvenkaste-niosu naravno crvene, no nemaju taj bijeli kao kod tebe sjaj, imam itako neku skoro bijelu, ali ona ne znam kojeg je spektra)
-ma najbolje je mješati