AP - Liquid Super Ick Cure

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Aquarium Pharmaceuticals proizvod Liquid Super Ick Cure je u stvari mesavina malahit zelenog i povidone. AP naziva malahit zeleno Benzaldehyde Green.

Sadrzi 38 mg malahit zeleno u 100g rastvora. Po deklaraciji proizvodjaca koncentracija je 1.9 mg na 5 ml rastvora.

Povidon C6H9NO je polivinil polimer koji se koristi u medicini. AP kaze da Super Ick Cure pomaze da se obnovi sluz ribe gde je ona ostecena napadom Ick parazita i da je ovo zamena za tu prirodnu sluz.


Kod bolesti riba ovaj preparat se koristi tako sto se doda 5 ml na svakih 20 l akvarijumske vode i postupak se ponovi nakon 48 h.

Pojedine ribe koje nemaju krljust mogu da budu osetljive na ovaj preparat i ako su zastupljene u akvarijumu onda se preporucuje samo pola doze.
 
Trebalo bi recii da moze da se nadje u dva ralicita pakovanja , u kapsulama i u klasicnoj bocici gde mi sami odredjujemo dozu za odredenu litrazu akvarijuma.

  • 27882f88e0f777d89b02b9022aca7d9f.jpg



Da napomenem da je kapsula spremljena doza za 19 l. akvarijumske vode . Prva doza taje 48 h nakon tog vremena ponavlja se druga doza koja takodje traje 48 h a nakon nje se menja 25% vode i postavlja se u filter nov aktivni ugalj. Dok traje tretman temperatura vode podize se na 28C

Lek pored Ichthyophthirius-a leci jos od Trichodina-e, Chilodonella-e, i Oodinium-a

Vazno je napomenuti da ribe koje nemaju krljusti treba tretirati samo sa jednom dozom (48h).
 
Fauna to su dva razlicita proizvoda a ne pakovanja :) Da su samo pakovanja u pitanju onda ne bi ni otvarao dve teme.

Sto se tice riba bez krljusti i to sam naveo. Ne jedna doza nego dva puta po pola i to je jasno naznaceno od strane AP-a.
 
Da , u pravu si . :wink: Nisaam odmah video da si otvorio i drugu temu sa ovim lekom u kapsulama .

Isto tako , tacno je da se razlikuju , greska je bila u mojem pisanju tj , pogresno sam se izrazio (zbog istog naziva) , to su dva razlicita proizvoda koji imaju istu namenu , da lece od iste bolesti (Ichthyophthirius ), stom razlikom sto je sastav kod capsula obogacen i antibiotikom.