Avatar-poklon od Jasenke

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Verovatno ste primetili da se pored mog imena sada nalazi i jedna slicica.

Autor te slicice je i veliki majstor morske akvaristike.


NAšA JASENKA :D


Još jednom hvala što mesto pored mog imena nije više prazno. :D

Pozdrav. Mirka
 
Stina, nema problema! Imaš li moj mail, na njega mi pošalji slicice! 8)
Peca, one tockice su Bobanov napad (ne da dovoljan broj kb za avatare-Bobane, a barem 10 kb bi bilo relativno dovoljno, a s 15-20 bi se vec jako obradovala 8) )
 
He Jase nije to tako :)

Avatar moze da bude do 6144 Bytes sto je sasvim dovoljno za dobru sliku tih dimenzija.
Vidi druge avatare na forumu:

5177 Bytes - Mirka

4986 Bytes - Jasenka

4573 Bytes - Octopus

4790 Bytes - Peca

0 Byte - boban

Stinin avatar je linkovan

Vidis da si imala jos oko 10 na raspolaganju :) a problem je taj sto je to gif slika pa shodno tome koristi i odgovarajucu paletu boja i onda neces da imas te tackice.

Jos da kazem da je sasvim normalno da se stavlja ogranicenje na te slike. Slike avatara, kada ih saberes, premasuju cak sve ostalo po tezini na nekim stranicama ( primer je bas ova stranica jer nema slika ) sto znatno povecava protok i usporava korisnike. Nije to tako kriticno ali i o tome treba da se vodi racuna.
 
Stina, tvoj avatar je zaista simpatican i orginalan bez obzira odakle je uzet. Mislim da i odgovara tebi i tvojoj licnosti :wink:

Za Pecu i Okta se necu ni truditi kuckati, od njih se bolji komentar i ne može ocekivati. Balkan je Balkan a balkanci su svuda oko nas :roll:

Jaso još jednom hvala, uživanje mi je pogledati tvoj rad, tj. mene (veoma skromno :oops: )
 
Jel ti to pravi neke podele? ta je loe u tome biti sa Balkana? :shock: Ma znam je da nas ti voli... i ovakve kakvi smo (mladi, lepi, pametni, spremni da pomognemo...) :wink:
 
Bobane stvar je ovakva...Mirkin avatar je takav jer sam ga morala optimizirai tj. smanjiti mu kvalitetu u boji, jer ga inace nije mogla staviti kod tebe na forum. to znaci da je Mirkin avatar sastavljen od mislim 6 slicica (frema), ili 7 sada ne znam tocno i da je svaki u originalu, tj. da je sastavljen od standardnih boja za gif koje mislim da ih je 256 i da je bila prije toga kvalitete jpg (iz cega su slicice izvucene, jer program u kojem sam modelirala Mirkin lik ima samo jpg verziji ili avi film) 100% ovaj Mirkin avatar bez silnih optimizacija iznosi oko 12 kb-a.
to se tice ostalih avatara, vjerojatno su kao i moj od jedne same jpg slike koja nije nimalo optimizirana, pa svrsishodno tome su slike bolje.
A to se tice velicine avatara, jasno mi je da im je velicina povecana da bi se puno sporije otvarale stranice i da bi to usporilo cijeli forum!
...samo sam napomenula da bi bilo jako lijepo da mogu koristiti veci broj kb-a za izradu avatara, pa bi kao ovaj Mirkin bili puno ljepi i kvalitetniji, tj. ne bi imao tockice, to neke verzije iste koje sam joj poslala nemaju, ali su zato barem duplo veci!