Bagarius bagarius-devil catfish

AQUATECH

Member
18 Januar 2006
50
0
6
SICG
Meni izuzetno interesantna riba :)

Naucni naziv: Bagarius bagarius
Uobicajen naziv: Devil Catfish
Familija: Sisoridae
Sinonimi: Pimelodus bagarius, Bagarius yarellii, Bagarius lica, Bagarius buchanani
Prirodni habitat: India, Burma, Thailand, Vietnam, Sumatra, Borneo
Velicina akvarijuma: Za mlade ribe minimum bi bio 100 x 40 x 40, za srednje zrele ribe 200 x 40 x 40 a za velike primjereke veliki aq!! :)!
Temperatura: 18-25C
pH: 6.5-7.8
Tvrdoca: 12dGH do cak 30dGH.
Polna razlikovanja: Nema vidljivih razlika
Mrijest: Nema zabil;jezenih slucajeva njihovog mrijesta u zatocenistvu.Jedan od razloga za to jeste i njihova velicina tj. velicina aq koji je potreban za d4zanje zrelih primjeraka...
Ishrana:Raznolika,pojesce sve sto moze stati njena usta pa cak i ribe vece od nje same.
Kompatibilnost: Treba je drzati samu zbog agresivnosti i "navike" da strpa u usta sve sto moze stati u njih :)
 

Attachments

  • fwf_catfish%20bagarius%20sm.jpg
    fwf_catfish%20bagarius%20sm.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 28
Na zalost ta riba je ovde na crnoj listi i ja nemam sanse da je vidim kod mene u akvarijumu.
Nego kazi mi da li si je ti to slikao kod tebe u akvarijumu odnosno da li je imas. Ako je tvoja bilo bi dobro da je slikas u celosti za nasu bazu riba.
 
Nazalost,trenutno je nemam u akvarijumu ali ako se bude razvijao projekat koji planiram kako treba udomicu jedan primjerak
do ljeta...Inache ova je najmanja vrsta iz roda bagarius i jedina podesna za drzanje u akvarijumima..Pored nje tu su jos B. rutilus ,B. sp.,B. suchus,B. yarrelli...Kao shto rekoh,veoma zanimljiva riba :)