Bakterioloski filer

viscky80

Member
27 Avgust 2013
60
2
8
43
Vidim da ovde niko nepise nista o bakterioloskim filterima pa evo ja cu da kazem koju rec o ovoj temi. Bakterije su veoma bitne u akvariumu jer odrzavaju ravnotezu u biosistemu akvariuma i bitno je da se pravilno razmnozavaju, to se obicno desava u sundjerastim filterima ali kao sto znate oni se moraju sa vremena na vreme prati i tako se samim tim unistava i sav biobakteroloski svet u samom filteru pa sam ja nadogradio na postojeci unutrasnji sundjerasti filter i bakteroloski a evo kako sam to i uradio. Uzmete obicnu plasticnu flasu od pola litra, dali od soka ili kisele vode nebitno i izbusite rubu na cepu flase tako da moze da prodje onaj plastican deo iz kojek izlaze mehurici, zatim na samom dnolu flase izbusite jednu rupu na sredini da moze da prodje crevo a na onim izbocenjima izbusite male rupice da moze da izlaze mehurici i da ribe dobijaju vazduh, kad ste provukli crevo kroz flasu i uradili sve kako sam i ovde napisao u flasu ubacite keramicke kockice ili nekakve fragmente u koje mogu da se nastane bakterije. Tada spojite filter na pumpu zatvorite flasu i ubacite je sa filterom u akvarium tako da filter ide na dno a flasada stoji naopako, kada ste sve to uradili ukljucite pumpu i carolija pocinje. Cim pumpa pocne da radi kockice ce se poceti kretati gore dole i izgleda fenomenalno a da vam i nepricam sta ce to znaciti vasem bakteroloskom stanju u akvariumu! Jednom nedeljno isperite filter a flasu nedirajte tako ce bakerije biti ocuvane i bez problema ce se razmnozavati! Sto se tice tih kockica i fragmenata oni moraju biti laki i imate ih u svakom akvaristickom sopu, sve ovo vas nece kostati vise od 100 din a bice visestruko korisno! Vi se osvezite nekim sokom ili kiselom a ribama ce ovo biti vise nego korisno! Stavio bi ja video kako to radi ali neznam kako, pogledajte na you tube-u (moving aqarium bactery filter) i videcete kako je ovo fantasticna stvar! Toliko od mene nadam se da ce vam ovo koristiti a ja idem da uzivam u mom alom vodenom carstvu! POZDRAV
 
  • Like
Reactions: SrdjanLe.
Ubacivanje slika je je jednostavno: Pretpostavljam da sliku imas u svom kompjuteru. U svojoj poruci koju pises pogledas dole desno i imas kucicu gde pise Upload a File. Stisnes to i otvorice ti se meni iz tvog racunara. Obelezis adresu slike i pritisnes Open. To je sve.
 
Ovde na ovom forumu je toliko toga pisano o BIOLOŠKIM filterima i filtriranju da prosto ne mogu da poverujem da nesto nije receno. Razradjeno je sve, od mehanizma filtriranja pa do samih filtera.
Ovo tvoje moze da prodje kao neka DIY ideja sto je u sustini ok mada ima vrlo jeftinih aerobnih filtera sa poroznom masom.