Balistoides conspicillum

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Balistoides conspicillum ili Clown Triggerfiss je jedna od ikona morske akvaristike jer stvarno svojom neobicnoscu samo pojacava nasu radoznalost za tim nepoznatim nam svetom.


DSC04329.jpg
 
Jeste fantasticna riba, samo ne znam da li je pljosnata ili je kao puffer bucmasta riba . :p Ovako gledajuci iz ovoga ugla , samo mozemo da nagadjamo mi koji prvi put vidimo ovu vrstu ribe.
 
Pljosnat je. Pokusacu da ga uslikam s preda pa da vidis :D

Cudi me da ga nisi video u nekoj emisiji o morskim ribama. Zato sam i rekao da je "ikona" jer stvarno je riba koja se svugde prikazuje kao primer.

Inace te trigger ribe su dosta pitome. Ja kada god nesto radim u akvarijumu gde je trigger obavezno ga pratim jer moze da me ugrize i nanese dobre ozlede u potezu. Ima izuzetno jaku vilicu i ostre zube. Recimo, rasturi morskog jeza bez problema i pojede ga sa uzivanjem. Ribu kada uhvati ustima pokida je kao da je od sira. To je prava masina za ubijanje.
 
boban said:
Inace te trigger ribe su dosta pitome. Ja kada god nesto radim u akvarijumu gde je trigger obavezno ga pratim jer moze da me ugrize i nanese dobre ozlede u potezu.

He.he.. pitoma riba pa iskasapi ruku :D Ja se duboko zahvaljujem na njenoj pitomosti ali kada bih je imao, preduzeo bih sve mere bezbednosti...
...I pancir ako treba :lol: :D
 
To sam rekao u smislu da se ne plasi ljudi. Neke ribe vata panika kada se pridje akvarijumu dok trigger-a nije briga. Uvek se nekako mota oko ruku. I stvarno se lepo pripitomi ali ...
Njega nikada nisam hranio iz ruke bas radi toga. Jednom sam imao jednog velikog trigger-a i uvek mi je delovalo tako da moze da mi odgrize prst u potezu. Ima stvarno jezivo ostre zube :? ali to jos nije razlog za pancir.