Boja korala

acacar

Member
30 Septembar 2010
303
3
18
Beograd
Ova tema ce svima znaciti,imam par nedoumica...naime neki korali koje sam doneo pre izvesnog vremena (skoro mesec ili dva dana) lepo rastu cak sta vise brze nego sto sam se nadao ali boja im nije vise onakva kakva je bila kad sam ih doneo.Procitao sam na par stranih foruma da boja hoce da se promeni ako dodje do promene osvetljenja tj. nije ista kod prodavca i kupca pa koral reaguje..e sad i pored Bobanovog saveta jos nisam stigao da promenim lampe pa je aktuelno 2*150w 6500 k i 150 w 50.000 k sve lampe Iwasaki) i nekih 36w plave neonke.
AcroporaSeriatoporaHystrix nema ljubicasto roze boju vec vise braonkasto.. a green Montiporajeste zelena ali i ona gubi florescentni spektar (ko ima ove korale zna o cemu pricam)
Vase misljenje,svi parametri ko dusa,voleo bi da cujem vasa iskustva...

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,561
254
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Boja ne da hoce da se menja nego se menja. Korali se adaptiraju novim uslovima da bi preziveli. Ako alge ne proizvode dovoljno hrane eto im belaja.
Fluoroscencija je neka vrsta odbrane od prekomerne svetlosti. To koriste biljke a eto i korali. Da bi to video ti mora da imas prekomerno osvetljenje ali ne sta ti mislis da je prekomerno vec sta u stvari jeste za jedan koral. Kod akropora je to velo gadno jer pojedine akropore cak provedu jedan deo dana van vode. Vecina je u relativno plitkim vodama gde je osvetljenje vrlo jako.
Jos jedna stvar, sto je slabije svetlo sve postaje braonkasto, braon, vrlo braon a vrlo lako sve to predje u belo.

acacar

Member
30 Septembar 2010
303
3
18
Beograd
Dobro,onda prosta logika,ili da Akroporu podignem blize povrsini vode ili da pojacam svetlo...sinoc sam ubacio jos neku rasvetu da vidim kako ce da reaguje,mada opet kazem da im nesto ozbiljno fali ne bi rasli,ipak se lepo granaju..sad boja to je vec i stvar ukusa ali ipak sam ih video u lepsem izdanju pa nema smisla da kod mene ne budu jos lepse :)

Taja

New Member
21 Maj 2010
25
0
1
Zemun
Možda da promeniš so.
Evo šta sam našao na jednom sajtu (ne znam, nemam iskustva samo prenosim šta sam čitao)
"before I started using it I was using Oceanic my Acro's were brown, switched to Brightwell never seen such good coloring from my acro's before. Brightwell is great but all depends on which salt works for you."