bolesni klaun, molim pomoc!!

A vi mene tretirate ko mladog majmuna :lol:
Pa ljudi moji... ili ja pisem takve bedasto?e ili imamo totalno krivu komunikaciju :lol: bit ce da ja pisem bedastoce!

Idemo ispocetka:
Figaro odustao od morske, htio je ve?i al mu je preskup, a treba na stan sa curom, sad je u planu jedan 12cm rhom u 370 litara koje smo nekidan zaljepili nas dvojca!
:wink:

sto nevalja?
Akvarij je lose poljepljen, KRCAT je balonima uzduz i poprijeko, sump je visok i ima malo manevarskog mjesta...
Osim toga, sve super i badava, planiram ga drzat, no zbilja je tako lose poljepljeno da je to nenormalno.... ko da imam tempiranu bombu.
Da ste vidli kako je Figaro pedantan dok smo ljepili veliki akvarij, NIKAD nebi rekli da je ovaj mali njegovih ruku djelo - mora da je bio napljugan ko deva :lol:

Od RIBA NE planiram imat 4 ocellarisa(neznam od kud to?), samo par, no sad razmisljam opce dal nabavit drugog u dogledno vrijeme jer su agresivni...

N.magnifica , firefish me zanima, magnificu anemonu sam imao i kad sam je dao dalje, uginula je... uostalom, anemona je prevelika za moj akvarij... Ovu BTA neonski zelenu sam uzeo jer mi je bila kako rec za djabe, a i najjednostavnija je od svih..kod mene je vec 10 dana i ne sece se uopce, uredno je otvorena!

Sto se tice koralja, to sam sam skuzio nedavno, bas to sto si mi sad napisao... natrpas unutra koralja, malih fragova i izgleda BEZVEZE.
Imam caulestru zelenu i tirkiznu, blastomussu crvenu, euphylliu ljubbi?asto-zelenu i to je to kaj mi treba... eventualno pikiram plate montiporu, to me fakat zanima i jedna ljepsa acropora!
Sve ostalo leti van... osim zoanthusa koji su mi krasni i fino dno popune...

Centropyga me privla?i... al nemoze u ovaj mali akvarij, a ako dodje veci u dogledno vrijeme, onda bi probao, nemam kaj izgubit, osim par polipa

:lol:

Uglavnom, savjeti su ti Mario na mjestu i planiram tako nekako!

Bobane, ljekovi me ne interesiraju, no nije mi jasno odkud toliko ajmo re? "lekcija" o ljekovima, a samo sam pitao sta mislite o oktozinu za izljecit u karantenskom akvariju Oodinium?
Desila mi se situacija da je klaun obolio i uginuo, vjerojatno mojom krivnjom jer sam uzeo divljaka na poklon... al zar mislite da cu ja sad sve moguce ljekove u akvarij natrpat??

Akvarij po meni funkcionira fenomenalno, trebali bi ga vidjet, alge se povla?e, koralline alga buja, koralji su nao?igled narasli u 20dana, copepoda imam malo i previse, a crva kolko hoses...
Zasto ste tak skepticni? :wink:
 
Figaro odustao...

e, jeb.. steta, bas mu je lijepo krenulo, a i pokazao se ko kreativan, steta.. nego di je "pahuljica" zavrsila..?

natrpas unutra koralja, malih fragova i izgleda BEZVEZE.

pa da to ti velim, takvi koraljcici izgledaju koda su netom stavljeni unutra dok se na velikim pisevima vidi da su komadi koji rastu i zive unutra...

Zasto ste tak skepticni?

trcis, juris, divljas... Stina :lol:


http://www.nano-reef.com je super forum gdje mozes dosta toga nauciti i vidjeti kako su to drugi napravili, dobit koju mudru ideju i tom slicno, par slika uzetih s njihove galerije da dobijes sliku..





image ssource nano-reef.com
 
e, jeb.. steta, bas mu je lijepo krenulo, a i pokazao se ko kreativan, steta.. nego di je "pahuljica" zavrsila..?



Vra?ena u ducan, gazda ju je rado uzeo, a pod ra?un je dobio 3D pzadinu Tanzania od Aquarium Munstera ako se nevaram, akvarij sa rhombeusom ce izgledat mrak!


trcis, juris, divljas... Stina Laughing

Ha ha, a da, lagao bi kad bi rekao da to nisam ja... :roll: :lol:

BTW vec sam clan na nano-reefu, upijam, upijam!!
 
trcis, juris, divljas... Stina

Jedan od boljih opisa dragog nam Stine, a u svezi glede akvaristike :lol:

ali nije ni ?udno, ispitni rokovi su prosli , sljedeci su daleko i opet se je razmahao :lol: :lol: :lol:
 
Stina nisma ja pokusao da ti drzim lekciju, daleko bilo, nego samo sam hteo da ti kazem da sve to u vezi lecenja morskih riba je na dugom stapu. Sve je to kilavo, oduzima izuzetno puno vremena a uglavnom se svodi na gubitke.

Ako bas i moras da ih lecis onda nema druge nego bakar sulfat, smanjenje slanoce ili slatka voda. Ovo zadnje si probai i video si kako ide. Ok, nisi nikada to radio pa je ispalo kako je ispalo. Vrlo verovatno da je koincidencija pa se sada osecas krivim.

Sve ostalo je mutno i ja jos nisam nasao nesto sto bi bilo pouzdano i efikasno. Nekad sve to malo pomogne, nekada ne. Normalno vredi pokusati jer tako cemo i naci neku prihvatljivu metodu. Dotle nam ostaje da se mucimo kao i obolele ribe. Zati i kazem da je bolje da se koncentrisemo na uslove akvarijuma i postovanja osnovnih principa pa da i ne dolazimo u takvu situaciju.