Brachypelma smithi

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,473
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kingdom: Animalia
Phylum: Arthropoda
Class: Arachnida
Order: Araneae
Family: Theraphosidae
Genus: Brachypelma
Species: B. smithi

[Broken External Image]:http://fauna.beke.co.nz/tarantule/brachypelma_smithi1.jpg

[Broken External Image]:http://fauna.beke.co.nz/tarantule/brachypelma_smithi2.jpg

Najpopularnija Brachypelama vrsta i cesto nosi naziv i sinonim - Meksicka tarantula, mada meksickih vrsta tarantula ima dosta.

Spada u terestrijalne vrste, sto znaci da im treba obezbediti kvalitetnu zemljanu podlogu a najcesce koristimo kokosov treset zbog svojih veoma kvalitetnih osobina.

Velicina ove vrste iznosi oko 15 -18 cm i tezine oko 15 gr.
Ne trazi visoku vlaznost ( izmedju 60-70%) a tempaeratura vazduha oko 27° - 32° C C.

Hrani se raznoraznim insektima, sitnim gusterima a i manjim glodarima.

Iako je najpopularnija vrsta medju teraristima, ona je na CITES listi kao i sve ostale vrste
Brachypelma-i.

Npomena : ova vsta poseduje dosta otrova pa treba biti oprezan kada joj prilazimo jako blizu. Narocito je opasna sa svojim iritirajucim dlacicama koje sa abdomena ispaljuje rafalno pravo u nase oci.

ibeket

New Member
22 Mart 2011
4
0
1
BG
moram da se pohvalim da poloako pocinjem da pravim sopstvenu kolekciju pored G.porteri uzeo sam i B.smithi samo sto je trenutno velicine nokta i upravo sam joj dao brasnastog crva pol jos ne znam niti zanm kako da odredim mada sam gledao da i muzijaci mogu dosta da zive ono sto me zanima je razvitak ove vrste koliko joj je potrebno da dostigne punu velicinu i da li moze da prezivi nize teparature od gore navednih posto je kod mene teparatura tokom noci 24-25 stepeni

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,473
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Idelana temperatura u zivotnoj sredini gde one zive je 27º - 32º C a naravno da ne smeta i temperatura koju imas u tvojoj sobi i da nece biti problema .Inace, polnu zrelost dostize negde nakon cetvrte godine zivota i zivotni vek zenke je jako dug , preko 20 godina. To jako lepa i jedna od najzastupljenijih vrsta kod terarista.

Posedujem i ja dve male B.smithi, sta ce biti kada odrastu muzjaci ili zenke, moramo malo sacekati dok ne porastu vece. :)

ibeket

New Member
22 Mart 2011
4
0
1
BG
imam problem pre oko 2 nedelje mi se pauk presvukao i sada nece nista da jede koliko sam cuo vreme koje je potrebno da se stvrdne je oko 7-10dana pa sam se malo uspanicio da mi ne ugine inace hranim ga brasnastim crvima....

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,473
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Mozda malo kasnim sa odgovrom , da li je sve ok sa tarantulom? Ne bi trebalo da bude problema sto ne jede jer pauci mogu izdrzati dugo bez hrane .