Brachypelma smithi

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kingdom: Animalia
Phylum: Arthropoda
Class: Arachnida
Order: Araneae
Family: Theraphosidae
Genus: Brachypelma
Species: B. smithi

[Broken External Image]:http://fauna.beke.co.nz/tarantule/brachypelma_smithi1.jpg


[Broken External Image]:http://fauna.beke.co.nz/tarantule/brachypelma_smithi2.jpg




Najpopularnija Brachypelama vrsta i cesto nosi naziv i sinonim - Meksicka tarantula, mada meksickih vrsta tarantula ima dosta.

Spada u terestrijalne vrste, sto znaci da im treba obezbediti kvalitetnu zemljanu podlogu a najcesce koristimo kokosov treset zbog svojih veoma kvalitetnih osobina.

Velicina ove vrste iznosi oko 15 -18 cm i tezine oko 15 gr.
Ne trazi visoku vlaznost ( izmedju 60-70%) a tempaeratura vazduha oko 27° - 32° C C.

Hrani se raznoraznim insektima, sitnim gusterima a i manjim glodarima.

Iako je najpopularnija vrsta medju teraristima, ona je na CITES listi kao i sve ostale vrste
Brachypelma-i.

Npomena : ova vsta poseduje dosta otrova pa treba biti oprezan kada joj prilazimo jako blizu. Narocito je opasna sa svojim iritirajucim dlacicama koje sa abdomena ispaljuje rafalno pravo u nase oci.
 
moram da se pohvalim da poloako pocinjem da pravim sopstvenu kolekciju pored G.porteri uzeo sam i B.smithi samo sto je trenutno velicine nokta i upravo sam joj dao brasnastog crva pol jos ne znam niti zanm kako da odredim mada sam gledao da i muzijaci mogu dosta da zive ono sto me zanima je razvitak ove vrste koliko joj je potrebno da dostigne punu velicinu i da li moze da prezivi nize teparature od gore navednih posto je kod mene teparatura tokom noci 24-25 stepeni
 
Idelana temperatura u zivotnoj sredini gde one zive je 27º - 32º C a naravno da ne smeta i temperatura koju imas u tvojoj sobi i da nece biti problema .Inace, polnu zrelost dostize negde nakon cetvrte godine zivota i zivotni vek zenke je jako dug , preko 20 godina. To jako lepa i jedna od najzastupljenijih vrsta kod terarista.

Posedujem i ja dve male B.smithi, sta ce biti kada odrastu muzjaci ili zenke, moramo malo sacekati dok ne porastu vece. :)
 
imam problem pre oko 2 nedelje mi se pauk presvukao i sada nece nista da jede koliko sam cuo vreme koje je potrebno da se stvrdne je oko 7-10dana pa sam se malo uspanicio da mi ne ugine inace hranim ga brasnastim crvima....
 
Mozda malo kasnim sa odgovrom , da li je sve ok sa tarantulom? Ne bi trebalo da bude problema sto ne jede jer pauci mogu izdrzati dugo bez hrane .