Burmanka

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Posle duzeg vremena i iscekivanja , Momcilo ( Burmanski piton muzjak) dobio je napokon zenku. :D

Naime , moj prijatelj koji ima muzjaka burmanskog pitona ( vec su prikezane njegove slike na forumu) pre nekoliko dana je nabavio zenku sa kojom zeli da pokusa razmnozavanje ove vrste zmije. Naravno da cu pratiti sva desavanja u ovom pokusaju, a samim tim bice i fotografijom zabelezen svaki zanimljiv detalj. .

Za pocetak evo slike ovog para . 😉

Ovo je pristigla zenka , 3 metra duzine. :D


burm_f1.jpg



....a ovo je muzjak Momcilo... :lol:

Burm_m.jpg
 
joj zmije...
uh, ne znam bih li mogla uopce drzati zmiju.
Nije da ih se bojim /ne bojim, ne znam...
Ma ustvari stvar ukusa, nekima su pitoni nesto najljepse sto postoji i to im je ljubav samo takva.
Nadam se da ce parenje uspjeti i da ce uskoro biti malih pitoncica.
(kako s jajima koje zenka izlegne, koliko traje inkubacija, a uvjeti...)
 
O osnovnim karateristikama burmanskog pitona vec je bilo reci (pogledaj ovde ) ,tako Jasenka da tu mozes dosta informacija saznati ujedno i to sto te zanima, inkubacija jaja. Za razmnozavanje pitona potrebno je imati inkubator, bez njega nema uspesnog razmnozavanja. :wink:

Evo jos slika sa ovom zenkom u
galeriji slika gde se moze uporediti njena velicina sa nama , vlasnikom i samnom.
 
Stvarno ogromna zmija :D

Vidim da ce nas Momcilo imati prilicno tezak zadatak jer je gospodjica veca od njega :lol:

Nadam se da je naostrio "mamuze" i da nece u ljubavnoj igri da ga udavi :lol:
 
Lepa je!!
Al ne bi je bas pustao da se obmotava oko mene. A Momcilo bas i nema neki izbor, pa apstinencija ili zivot. :D :D :D

Fauna , hoces li sad uzgajati i hrcke.
 
vidis, stvar je u tome, sto zbog nekog razloga nisam u toku i kada dodjem na site, i stisnem ono da mi prikaze sve postove koji su napisani od moga zadnjeg dolaska, ja ih ocigledno ne vidim sve, a ne idem pojedinacno po forumima i tako mi se vec u nekoliko navrata dogodilo da tek ovako skontam da ustvari postoji tema :oops:
Nemam pojma zbog cega je to tako :x
 
Nista strasno Jasenka , desi se to svakom coveku. :wink:

Od kako je postavljeno na forum stranici "Zadnjih 10 aktivnih tema", takvi slucajevi se ne desavaju vise. Svakome "kopaju" oci te najnovije aktuelne teme.

Eddie, sto se tice hrcaka za sada ne uzgajam, sto ne znaci da necu poceti jer su u planu i neke druge zmije da se nabave. :wink:
 
piton

Imam ogroman respekt prema zmijama kao i strahopostovanje pa se samim tim kod mene sigurno ne bi nasla ni jedna.Meni su one inace fascinantne zivotinje pogotovo sto ih ima raznobojnih ali zbog njihove velicine,kao ovaj primerak od 3m,mislim da im je mesto ipak u prirodi.Naravno svaka cast svima koji su njihovi ljubitelji u smislu drzanja iz hobija,i ja bih najvise na svetu voleo da imam tigra ali svestan sam da je to samo pusta zelja. :wink: