Centralni filter

Koliko sam ja sad našao to na netu ovog trenutka to je isto samo ye drugačije zove. To je klapna u koju voda može samo da ulazi. Kad nestane struja feder klapne zatvori i voda ne može van tog sistema. Što se tiče lampe da uzeću tu od 36. Slična cena...
A filter ? Kako ti se čini ?
 
Za filter sve pohvale:) pre svega za hrabrost sto si nesto ovakvo zapoceo, a i izvedba je ok!

Usisna korpa je ono mrezasto na pocetku usisnog creva i nedozvoljava krupnom otpadu da dodje do pumpe. Slikacu sutra pa ces videti.
 
ovo je filter kod mene. malo sam ipak modifikovao između S filtera i prelivnog zbog ravnomernog raspoređivanja filter mase. prve dve slike sam stavio da bi se videla i rupa pored koja će mi biti za odliv stare vode jer mi je prostorija u podrumu a kanalizacija višlja od nivoa poda tako da ću tu staviti pumpu kao ovu sa polovkom koja će da gura u kanalizaciju koja mi prolazi kroz podrum na visini od 1 metra od poda. kao što rekoh podrum ..

Kako napreduju radovi?
 
Doslo vreme da se zameni vremesna Einhel pumpa koja je radila nekoliko godina bez prekida. Uzeo sam malo profesionalniju pumpu francuske proizvodnje Spido.
Nisam mogao mnogo da biram, jer je izbor ovakvih pumpi kod nas dosta ogranicen.
Vreme ce pokazati da li je kvalitetna.
 

Attachments

  • IMG_1579.jpg
    IMG_1579.jpg
    912.5 KB · Pregleda: 6
  • IMG_1581.jpg
    IMG_1581.jpg
    905 KB · Pregleda: 6
Pa mislim da ta pumpa nije nista losa. Sve se to svodi, mane vise, na kvalitet motora i lezajevi su prvi koji tu odkazu.
Inace da to nije isuvise jaka pumpa za taj sistem? Deluje mocno, zato pitam :)
 
Nije prejaka cak je slabija od one koju sam imao. Snage je 500W i dosta je tiša od stare i to me raduje.:)
 
Nasao sam staklene granule za filter pa cu ovih dana da ih kupim.
Progres polako stize u Srbiju.:)
 

Attachments

  • filtraciono-staklo-staklene-granule-za-bazene-5425574513810-71782669214.jpg
    filtraciono-staklo-staklene-granule-za-bazene-5425574513810-71782669214.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 7
Nasao staklo al crkla nova pumpa. Lezjevi ubijaju koliko se cuju.
Kontra reklama. NE KUPUJTE SPIDO pumpe. Prvo sam jedva uspeo da resim zaptivanje providnog poklopca, stalno je vukao fals vazduh na zaptivacu. Sad ovo. Jedva cekam ponedeljak pa da im vratim pumpu. Vracam se na jeftini Einhell koji kupis, radi dve godine non stop i onda bacis. Ako si srecan i crkne ranije odneses u servis i dobijes novu.
 
Pa to je, lezajevi su uglavnom i merilo izdrzljivosti pumpe a to tek vidis kada je malo poteras. Ako si zadovoljan sa ostalim onda mozes i da pogledas da li postoje bolji lezajevi koji mogu da se koriste. E sada, bolja pumpa po pravilu ima i bolje lezajeve, valjda je zato i bolja :)
 
Cudna je logika proizvodjaca. Radi ustede od desetak evra stavlja nekvalitetne lezajeve i samim tim pravi nekvalitetan proizvod. Stavili su i nekvalitetan oring (zaptivni gumeni prsten) ispod providnog poklopca. Srecom na par stotina metara od mene postoji prodavnica koja ima sve moguce dimenzije oringa i lezajeva. Problem sam resio za 60 dinara koliko kosta dobar oring. Malo posla za puno nerviranja. Lezajeve znam da promenim ali bas mi se nesto ne rasklapa pumpa koja je pod garancijom, jer ko zna sta bih jos nasao unutra.
Valjda su to sitnice koje odvajaju brendove od ostalih proizvodjaca
 
Zoki vrati se lepo na Einhell a ovo smeće vrati.Tebi treba nešto pouzdano na šta možeš da se osloniš,a ne test tvog strpljenja.