CHAOOOOO.....

Smiley =]

New Member
9 Februar 2010
2
0
1
Beograd
Pozdrav svim ljubiteljima akvaristike! Kao sto vidite nov sam,ali se nadam da cu biti dobro prihvacen?!:welcome1: Sta da vam kazem.... Akvaristiku obozavam jos iz mladjih dana...Imam za sada 2 akvarijuma,ali se nadam uskorom sirenju:lol: Neki krajnji,skromni plan je 500l. Za sada jedan ima 150 l u kome su Skalari [maticni] i nesto sareno raznovrsno[zivorotke]:D. Sto se tice glavnog akvarijuma.......ima 250 l i po meni najlepse ribe....DISKUSE!!!! Imam 10 komada,kupio sam ih bas,bas male..oko 2 meseca! Sada su stari oko 5 meseci,poceli su lepo da dobijaju boju,malcice slabije jedu,ali nista zabrinjavajuce....Sve u svemu,nadam se lepom druzenju i dobrim savetima :cool2:
 
DISKUSI

Pa da pocnem.... Diskuse sam uzeo kod Mladje,u Pet shop-u --Barbus-- Nbg. Imam 10 komada..od svake vrste po par! Ne znam tacno jos koji je koji,sto se tice vrsta,ali su raznovrsni! Ja sam prvi put uzeo njih..dugo ih vec merkam,ali razne predrasude su me odbijale. Npr: Mnogo je osetljiva riba,komplikovano odrzavanje...sve u svemu ogromna obaveza! Ali posle 7,8 god u akvaristici,mislim da sam zreo!:hej: Moj tretman je sledeci: Menjam trecinu vode na 10-ak dana...(na cesmovaci su),ali uvek dodajem Aquatan ili Easy life. Ova druga opcija je mnogo bolja!!! Imam dosta panjeva i kapiram da sa tim postizem odredjen nivo kiselosti,beli kvarcni sljunak,a sto se tice bilja...iskljucivo Anubia (Nana)koja raste i cveta kao blesava! Temp 28-30 stepeni. Hrana: Diskus futer sa dodatkom Ad kapi i Fish vitamin,Artemia,Bela larva i moj mix Junece srce,sargarepa,spanac,crvena paprika.:lol: Mislim da su malo mani od ocekivanog,ali trudim se koliko mogu i nadam NAJBOLJEM. Malo sam im pojacao hranjene..3,4 puta dnevno! Ima dana kaka malo mrckeljave i pluckaju pa povremeno(preventivno) uradim tretman sa Orvazilom! Lek koji koriste ljudi,ali znam dosta njih koji su izgurali do maticnih Diskusa samo na tome! Inace sluzi za virusna unutrasnja oboljenja! A Diskusi cesto boluju od toga... Sve u svemu....LAGANA RIBA ZA ODRZAVANJE,VRLO JEDNOSTAVNO!!! ZAR NE?! :sampion: to je otprilike to...Imam jos 10 kraljevskih Neonkica i jedan par Ramireza koji mi 4 put bacaju ikru za mesec i po dana... Za sada sam zadovoljan kako mi sve u kompletu funkcionise !!! Pozdrav dobri ljudi pa se kuckamo.... Jos malo da provalim sajt pa cu nakaciti slike!:hej:
 
Pozdravi I bez brige, ovde su svi dobrodosli.
Lepo je videti da ima I ljubitelja diskusa. Oni nisu bas toliko rasprostranjeni u akvaristici. Mozda I njihova cena doprinosi tome.
Eto tako pa da I vidimo tvoje diskuse :)