Chromatopelma cyaneopubescens

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Jos jedna veoma atraktivna vrsta tarantule...:)

cyaneopubescens1.jpg



cyaneopubescens2.jpg



Kingdom: Animalia
Phylum: Arthropoda
Class: Arachnida
Order: Araneae
Suborder: Mygalomorphae
Family: Theraphosidae
Subfamily: Theraphosinae
Genus: Chromatopelma
Species: C. cyaneopubescens

Veoma koloricna vrsta koja nam dolazi iz Venecuele i Paragvaja. Ovako izgledaju kada su male, kada odrastu tek tada dolaze do izrazaja boje. Kao sto se moze primetiti da je prednji deo tela (prozom) zlatno-zut sa crno-naradzastim nogama, a dok zadnji deo tela (opistozom) crveno crn. Kada odrastu boje su im sasvim drugacije (odrasla jedinka)


Velicina ove tarantule varira izmedju 12 cm -15 cm. Isto tako varira i zivotni vek od 12 - 20 godina(zenke), dok muzjaci zive izmedju 2-4 godine. Vlaznost vazduha nije toliko velika 50 %- 70 % ali zato moramo obavezno postaviti u terarijumu posudu sa vodom jer ce rado uzimati vodu iz posude.
Ishrana je uobicejena kao za vecinu terrestrial vrsta, razni insekti...

Za sada sam samo toliko zeleo da napisem o ovoj vrsti jer tek treba da steknem iskustvo . Videcemo koliko brzo napreduje u velicini jer mnogi hobisti tvrde da sporo raste. Za sada sam primetio da je veoma brza tarantula, koja bas ne bira hranu koju ubacujem, vrlo rado i zustro prihvata sve sto joj punudim iako je jos mala...
 
Ma, povecava se kolekcija samo sto ove male tarantule koje pristizu necu da predstavljam dok bar nesto vise ne porastu ali ovoj vrsti nisam mogao da odolim, pa sam je predstavio sada.;)

Eto, praticemo i beleziti fotoaparatom svaki njen pomak u velicini ...
:)
 
One jesu agresivne i veoma nepredvidive. Oprez pri hranjenju! Svako hranjenje i ceprkanje blizu njenog sklonista moze biti njena veoma brza reakcija i napad.

Moje licno iskustvo , nisam nikada smeo da pokusam privikavanje ove vrste na ruku , bas zbog takvih karakteristika koje sam zapazio.