corydoras duplicareus

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Eto, zbog nedavnog govora o ovom coryiu, dolo mi je da otvorim novu temu...
Imam samo jednog u svom akvariju, te dok ne nabavim izvana jo kojeg, mogu samo u grubo o ovoj vrsti...
Dolazi iz podru?ja Rio Poronga.
Izgledom je izuzetno sli?an c.adolfoiu, ali ponajvie se razlikuje po debljini tijela(deblji je od adolfoia), po ja?ini(debljini) crne pruge to mu prolazi gornjim predjelom tijela(kod adolfoia je tanja!), te po crvenom V oznaku na podru?ju glave...
Tako?er duplicareus ima neto zaobljeniju glavu, no to je malo tee za primjetit kada se prvi put gleda ova vrsta corya...
Standardne veli?ine 5-6cm.
Po onome to sam ja otkrio jest da su neto osjetljiviji na nitrate od ostalih cory-a, jer prijatelju su uginula 4 komada bez ikakvih vidljivih naznaka bolest...
Jedino mi ovo zasad dri vodu...
Eto jedna slikica, dovoljno dobra da moe i u galeriju...
:wink:
Samo javi dimenzije koje ti pau Bobane, imam ga u 1600*1200, pa se da sredit! :D




duplicareus.jpg
 
Steta Stina, sto ti je ostao samo jedan ovaj prelepi cory... :(

Mada, nikada se nezna ...mozda neko ovde kod nas i uveze . :wink:
 
Kad sam prvi put video sliku tvog korija podsetio me je na C.burgessi a onda sam video da mu ljedjno peraje nije crno.A onda me podsetio na C.adolfoi.Onda sam procitao tvoj text i video razlike koje si opisao.Stvarno prelep kori.Steta sto je zadnji
 
Eto mala napomena.. naru?io od veleprodaje 10komada, za frenda i mene...
Nismo mi vesla sisali, u du?anu 80kn, a na veleprodaji 35 :wink:
Sve u svemu, njemu ide jato od 7 komada jer su jedni od najljepih(nama) corydorasa, a meni 3 komada u tank samo za njih...
DA DA... jo jedni idu na mrijest :lol:
 
E super Stina. Stavicu sliku u bazu. Ova slika sto si ovde postavio je ok dimenzija jer i ja stavljam sve 640 x 480 a sasvim je jasna.
Ulazi u sledeci krug popune baze, mislim da ce biti vec sutra kada slikam Zebrice za bazu :)