corydorasi

jegger

New Member
11 Mart 2008
2
0
1
Srbija
E ljudi treba mi mala pomoc.
Pre dva dana sam uspeo konacno da izmrestim corydorase. Zenka je bacila dosta ikre, temperatura je 25 stepeni, rade dva rasprsivaca . E sad interesuje me sledece, imam ikru koja je i dalje prozirna, nista se ne primecuje u njoj, ali lagano se pojavljuje i ikra koja je pobudjla i ima ikre koja ima u sredini nesto belo. Interesuje me iz koje ce se izleci mali i kad bih mogao da ih ocekujem.
Takodje danas mi se javio i mali , nepredvidjeni problem, naime primetio sam u akvarijumu , male oko 2mm prozirne cvrce. Interesuje me da li su oni opasnost za ikru i ako jesu sta da radim.
Hvala svima unapred!!!:cool2:
 
Pa zavisi i od vrste koridorasa ali mislim da je ta prozirna ona koja je jos uvek ziva. Uskoro ce da pocne da dobija sve tamniju boju, skoro braon. Bele ikre su uginule.
Crvici nisu neka opasnost sem sto ukazuju da ti filtracija nije bas na nekom funkcionalnom nivou, pojacaj filtraciju nekim sundjer filterom bar. Nece nista da smeta da zamenis mali deo vode, samo da je izjednacene temperature i slicnih svojstava.
Opet, zavisno od vrste, trebalo bi od 5-7 og dana da se izlegu, a tad bi trebalo da pocnes da pravis artemiju jer im treba dan-dva da pojedu zumancanu kesicu i vec traze hranu.
 
Nocas su se izlagli ima ih poprilicno, cak se uocava i nekoliko komada koji su albino. Planiram veceras da stavim artemiju. Inace interesuje me na koliko cesto da im menjam vodu?
 
Pa taj period zavisi od velicine akvarijuma, njihovog broja, starosti i kolicine nepojedene/pojedene hrane. Obizrom da ces ih hraniti artemijom prve nedelje (ili dve) ne treba brinuti mnogo o vodi ukoliko imas neki oblik filtracije, aq je veci od 20l i ne preterujes sa hranom. Mozes tankim crevom usisavati dno i skupljati djubre koje se gomila u coskovima i zameniti tu kolicnu vode. Nemoj dozvoliti da se voda zaprlja od viska hrane i nemoj nikad menjati vise od 15-20% vode, gledaj da je istih svojstava i temperature kad je menjas i nece biti problema.
 
Mislim da je ta svakodnevna promena vode putem ciscenja akvarijuma sasvim dovoljna na pocetku sto je Eddie i naglasio. Ipak za tebe je bolje da uocis kolko hrane treba da unosis u akvarijum da zadovoljis potrebe malisana pa shodno tome da vrsis i izmenu vode. Ta kolicina hrane vremenom ima da se povecava kao i kolicina vode za promenu.

Procenti ili limit u promeni vode su neka ograda samo ako nismo u mogucnosti da obezbedimo vodu jednakih karakteristika kao sto je ona u akvarijumu. Ako to mozemo da obezbedimo onda ni potpuna promena vode nece da skodi. Ja to radim bez problema.