Crveni skrzni poklopci

Jedna od ima kao crvene podlive spolja na skrznim poklopcima i mrsavija je od ostalih. Deluje nekako slabasna i cesto ne jede zajedno sa ostalim.Gledajuci neke bolesti skrga
uvek se pominje nasto kao sivkasta boja ili belicasta a nisam nasao u vezi ovih "podliva".Sta bi to moglo biti? Tj koja terapija?Da li je izdvojiti odmah?
(Postacu veterinar na kraju.)
 
druze i sam znas da ja ne znam,al mi zao tih tvojih problema.Valjda ce neko da pomogne,mada ako imas gde odvoji je,ako nista ono zbog hrane,jer ako ne jede sa ostalima predpostavljam da joj nista ne preostane.
 
Znas nekako je blago ali vrlo blago kao unezverena. Kao malo plasljivija. Nije da ne jede uopste ali... Nema teskog disanja niti odlaska na povrsinu. Kao"ruzno pače"..... Jer sve ostale botije se druzeA ima ih jos 6. A ova je nekako uvek po strani.
I naravno ta promena se desila jako sporo gotovo neprimetno.
P.S. Buda idalje tera sa svojim pearcingom (od crva). ni makac. sad cekam da vidim da li ce taj neki dobavljac dobaviti taj Nematol koji kaze da je novi lek "pa ga zato nema jos". Inace to je insekticid ustvari.
 
Hvala ti Fauna stvarno je tesko odrediti dijagnozu jer ovo cak traje a riba nema pola tih simptoma koje pominjes .Ne dise otezano, ne vidim sluz itd... Ipak cu predpostaviti da je nesto bakterijsko i tako cu postupiti.Nemam sta da izgubim...Najblize je tome sto kazes (Po boji. Mada nisu krajevi nego sami poklopci). Po svemu sudeci trbalo je vec da crkne ali nije pa i to zbunjuje. Citao sam i pre tvoj post o tome...... Sta da kazem vise. Ima svakakvih cuda:ebote:
 
To o cemu pricas je nesto cesto vidjeno kod mnogih riba. Uzroci su razlicit kao i bolesti i nemoj da se zamaras puno sa time jer samo slabije ribe pokazuju te simptome i na kraju uginu. Mikobakterioze? Flagele u krvnom sistemu? Neki virusi? Ko to zna a lista je poduza.

Imas dva izbora. Prvi deluje surovije ali je mnogo korisnije i za ostale ribe a to je uklanjanje te jedinke. Druga opcija je da tu ribu prepustis svojoj sudbini pa kako bude. Neke ribe sve to lepo prebrode ali zato postoji mogucnost zaraze ostalih riba.
 
Ti se tako lako odlucujes na te preparate. Ko zna sta je u pitanju, ja samo povezujem sta sam ja video gde mi je vaznije to sto si naveo da riba mrsavi. Davati napamet nesto je mozda i gore nego ne davati nista. Rekao sam ti, ako je riba tako lose izvrsi eutanaziju a ako nije ostavi je na miru i prati sta se desava.
 
Jeste Bobane lako se odlucijuem. Odacu ti tajnu da tako postupam i prema sebi :samo kazes lek i ja sam ga vec progutao. Takav sam od malena i doktori su mi rekli da sam dobar pacijent. Trebalo je da mi usiju glavu posle razbijanja i bilo mi je 5 godina. nisam ni trepnuo : "Usivanje? ok." Odmah sam se namestio za usivanje. Doktor gleda ne moze da veruje. Trebalo je da mi daju inekciju u oko, u beonjacu (12 godina) . Jedino sto o cemu sam razmisljao je da ne mrdnem oko da ne plomim iglu itd.
Ali dobro poslusacu te. Mada mi je zao da je eutanaziram. Mozda cu je samo izdvojiti.
Veliko hvala. Pozz:hej:
 
ribi daj hemomicin,dovojno je jak, a ti uzmi metadon i nema da brines:rofl2:.bez zezanj,sto kaze Boban pusti ja da zivi,a ako ne prezivi:sorry:Kupi drugu!
 
Ljudi razumite coveka, tesko je gledati jedinku kako se pati i kopni, a jos teze doneti odluku da je pustimo niz wc ... Ajde drzimo ti pesnice.
 
ja se za hemomicin nisam salio,samo u tom slucaju mora odvojiti ribu,jer je lek jak,pa ce uticati i na filtracionu floru i na ostale ribe.ma nisam se salio ni za metadon,dobro,dobro jesam!:lol:
 
Hvala Draganice. I dalje sam u trilemi i nista ne preduzimam.Ako je izdvojim mozda je dovedem u stresnu situaciju .Ribica je jos mrsavija , uvucen stomak ali ipak pomalo jede.Ostale su ok. Ne ljutim se na Kojota jer u ovakvim situacujama salom prkosimo brigama. Bice ono sto bude. Tj biti ili ne biti.
 
Pretvara se u "suvo grozdje" jadnik. Sad su promene vidljive svaki dan. Sav se zbrckao. Ne dise ubrzano ali je ocigledno slabasan jer ne pliva brzo kao drugi. Promena u boji nema.Jos uvek nesto glocne ali valjda nema snage da pojede mnogo. Ja jos uvek ne preduzimam nista. Paralisan sam.:(
 
Znas kako, ipak pokusaj da ga bacis u karantin, ako imas uslova... Vise nemas sta da izgubis. Ukljuci neki antibiotik sireg spektra pa sta bude bice. Nemas vise vremena za gubljenje...Znam da je to samoj ribi stres, ali ovako je osudjena cini mi se na sigurnu propast...
Jesi li googlao, da li na nekim inostranim stranama postoji nesto o tome?