Da li je skotna?

SrdjanLe.

Member
8 Septembar 2013
44
0
6
35
leskovac
Poz svima.Cuvam ovu ribicu vec mesec ipo, imam i muzjaka iste vrste...Vec duze vreme mi je ovako buckasta sa stomacicem pa ne znam da li je skotna ili nije?I da li trebam da preduznem nesto?Unapred hvala...
 

Attachments

  • 0001.jpg
    0001.jpg
    170.9 KB · Pregleda: 15
  • 1.jpg
    1.jpg
    185 KB · Pregleda: 12
Verovatno da jeste ali ti tu nemozes nista da preduzmes. Mozes samo da je odvojis ako imas gde ili da obezbedis neko plutajuce rastinje da bi mladj imala gde da se sakrije. Zabelezi datum da znas kad se okotila a ce sledece kocenje biti u narednih 30-40 dana.
 
Moze ali ne bi valjalo da riba bude duze u kotilici od 2-3 dana. Ako se se nista ne desi za to vreme verovatno se okotila u akvarijumu ranije pa su pojeli malce.
 
Ma ja to prepustam ribama da se same kote u akvariumu pa ako nesto prezivi, prezivi nek se bore za opstanak! Pokusavao sam i ja da pratim kad je koja skotna i da ih odvajam ali veruj mi da tu nema neke vajde i ona sama ih kasnije pojede pa sam odustao od toga!
 
Okotila mi se pre par dana ali sam kasno video tj. hteo sam ujutru da je odvojim u mrestilicu ali kad sam je video bila je normalna nije imala stomacic... Kasnije sam video da muzjak stalno kruzi oko nje a ona je samo stajala u jednu cos aq. pa sa, odlucio da je izvadim iz aq. i okotila mi je dve male ribice od koje je samo jedna bila ziva :) ...Hvala .