Dekorativni filter

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Tetra je u ovoj godini izbacila jedan nov i zanimljiv proizvod Tetra Water Wonders Decorative Whisper Filter - Driftwood .


Kao sto vidite radi se o filteru koji je zamaskiran u vestackom panju a takodje u tom panju nalazi se i grejac .

Ovaj dekorativni filter radi se u tri velicine sa sledecim karakteristikama:

  • - 9 l. x 5 W x 30 cm x 50 W(grejac)
    - 10 l. x 5 W x 40 cm x 100 W (grejac)
    - 12.5 l. x 6 W x 42 cm x 200 W (grejac)
 
zanimljiv proizvod!
Vjerojatno je i funkcionalan...samo se nadam da to umjetno drvo izgleda dobro i ne odvec umjetno.
Bilo bi dobro vidjeti sliku toga u nekom tropskom akvariju
 
hmmm, nema smisla je sada suditi da li je dobar ili ne, ne znam koji mu je kapacitet, kakav je i na koji princip radi, ali vjerujem da bi mogao biti dostatan u kakvom manjem, ne zahtjevnijem morskom akvariju
 
Kapacitet ovog fitera vec sam dao u prvom postu . Ali evo, malo bolje da ga predstavim . :wink:


Ovaj unutrasnji fileter, Tetra predstavlja kao jako tih fileter sa mnogo boljim karakteristikama nego spoljni motorni filetr koji se kaci na stranice akvarijuma. Medjutim, oni imaju zajednicku karakteristiku da izbacuju fitriranu vodu na povrsinu vode tako da se stvaraju blaga talasanja koja su zahvalna radi bolje zasicenja vode kiseonikom i radi razbijanja eventualnog proteinskog filma na povrsini vode, stim sto kod ovog unutrasnjeg filetra koji je u akvarijumu, moramo podesiti tu visinu ako kojim slucajem ne odgovara visina akvarijuma . Tu pre svega mislim na izdizanje filtera do odredjene granice (samo slivnik da viri van vode), kako bi on mogao da izbacuje pravilno filtriranu vodu na povrsinu .

Ovaj filter funkcionise uz pomoc ulozaka koji se vremenski menjaju u zavisnosti od njihove istrosenosti . Najzanimljiviji i po meni najznacajni je Bio sundjer ulozak, koji ima namenu da biloski filtrira vodu. Tetra u svojim rekalama kod ovog filtera bas istice biolosko preciscavanje vode uz pomoc ovog uloska, koji ima namenu da kolonizuje korisne bakterije koje ce otklanjati amonijak i nitrate.

Tehnicke karakteristike filtera :

  • ? 90 gph, 7.35 cm x 19 cm , 5 W
    ? 125 gph , 11 cm x 23 cm , 5 W
    ? 170 gph , 11 cm x 23 cm , 6 W
 
Pa, cena nije skrivena ali nije svugde ista, zavisi gde i od koga kupujemo.
Na internetu se moze naci cena koja varira oko 35 evra!, zavisno od velicine filtera. :D ( Pogledajte ovaj link :
cena filtera )
Ne mogu da kazem (jer ne znam) , da li ima kod nas ovihTetrinih filtera . Ali ako nema, sigurno ce se uskoro pojaviti na nasem trzistu ...
 
Izgleda mi dosta dobar, a poseban + bih dala to sto izbacuje vodu na povrsini (naravno pricam za morske) te tako more nadopunjuje kisikom sto je vrlo bitno za mnoge brze ribe tipa tangova.
 
Mada ni jedan od dve navedene vrste nisam videla uzivo, cini mi se da ipak deluju suvise vestacki i da bi narusavali prirodn izgled celog akvarijuma. Kako postoje oni koji vele sareni pesak za podlogu, plasticne detalje koje nestedimice ubacuju u svoje akvarijume, verujem i da ce lako prihvatiti i ovu vrstu filtera. Natocito ovo moze biti popularno tamo negde preko gde su ljudi navikli da mogu sebi da priuste svaku novotariju.

A koliko su zaista prakticni i svrsishodni..... od staklenog spoljasnjeg nema boljeg, pa makar ne izgledao dekorativno. To je sto se tice nasih finansijskih moci-(nemoci)...a da ne pricamo o kanister filterima ....
 
Pa dobro, nije neko super resenje. Ali za male akvarijume bez spoljnih filtera verovatno je mnogo bolje nego guzva kablova i filtera unutar ionako malog protora. Hocu reci, ako nesto uspe da sakrije grejach,filter,kablove... iza ove maske panjica to je odlicno.

Naravno da je bolje imati kanister ili spoljni filter a pravi panj u akvarijumu ali ne mogu svi to da priuste ili fizicki nameste... za to sluzi ovo.