Diadema

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jos jedan malisa koji je interesantan u nasem akvarijumu je i Diadema Dottyback (Pseudochromis diadema). Nazalost moze da se cuva samo jedan po akvarijumu jer je vrlo teritorijalan i neprijateljski raspolozen prema drugim diademama a i prema svim drugim Dottyback ribama. Ponekada je i moguce da se drze dva primerk ali je uslov veliki akvarijum mada i onda nema garancije za uspeh.
U akvarijumu gde je Diadema nesme da bude prisutan ni jedan predator jer Diadema lako zavrsi kao plen.

Akvarijum sa dosta "zivog kamenja" je idealan za Diademu.

DSC07726.jpg



DSC07727.jpg
 
Nazalost moze da se cuva samo jedan po akvarijumu jer je vrlo teritorijalan i neprijateljski raspolozen prema drugim diademama a i prema svim drugim Dottyback ribama

i opcenito svemu sto je manje od njega

evo ga moj.....baraba...

Izbacio bi ga ja rado van iz akvarija ali neda se tako lako ulovit u 120 kila ziva kamenja....
 

Attachments

  • neslikaj.jpg
    neslikaj.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 229
Pa napravio si mu idealne uslove da opstane. Sada sta je tu je, pecaj dok ga ne upecas. Ja ga obicno jurim sa dve mrezice. Jednu drzim staticno a drugom ga navodim na nju. Treba dosta zivaca ali se na kraju ulovi.

Nego, zasto ti on smeta. Sta je to sto ti podigne pritisak pa imas zelju da ga izbacis?
 
Pa napravio si mu idealne uslove da opstane. Sada sta je tu je, pecaj dok ga ne upecas. Ja ga obicno jurim sa dve mrezice. Jednu drzim staticno a drugom ga navodim na nju. Treba dosta zivaca ali se na kraju ulovi.

Da samo meni je malo problem aquascape.. puno prolaza i pecina a ovo je bojazljiva riba koja na pri nagli pokret prema akvariju bjezi u kamenje... imam ga vec duze od godinu dana, bio je u tri akvarija i svaki put kad sam selio kamenje on se sakrio u jedan od njih i snjime sam ga prewselio u drugi tank bez da ga vidim na dnu... nevjerojatno..

flashiro sam ga lampom po noci, pokusavao tokom hranjenja i sve zasad nista... mislim da mi jednostavno treba jedna od onih stupica za ribe (ono s ogledalom ) i kad vidi svoj odraz u ogledalu uci ce u nju tek tako


Nego, zasto ti on smeta. Sta je to sto ti podigne pritisak pa imas zelju da ga izbacis?

divlja po akvariju i plasi male ribe, mada nije samo zato, smanjujem fish stock, mnogo hranim, mnogo izmeta, NO3 nikako da spadne ispod 10mg..
Tako da sam odlucio se rijesiti vecine display riba i ostavit samo one koje igraju neku funkciju i sluze akvariju (cleaning vrew za detritus i alge, aiptasia, flatworm, eaters.. i tako recimo te pozeljne ribe)

Od display riba cu ostaviti argi andjela, klaune s BTA, i hawkfish...

E da je jasenka malo blize sad bi gratis dobila breading pair banggai kardinala....

btw. imam novi akvarij, 30 litara Nano...