Drosophila melanogaster

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Drosophila melanogaster je insekt koji je svima nama poznat i osim sto ponekada konstatujemo da je vrlo dosadan vise ga i ne primecujemo. Iako je malen on je odlicna hrana za mnoge terarijumske zivotinje pogotovo one manje a i vrlo je pogodan kao hrana za mlade terarijumske zivotinje.

Da bi sve ovo pojasnio ovde se radi o obicnoj vocnoj musici :)
 

Attachments

  • DSCF0754.jpg
    DSCF0754.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 14
Da , veoma korisna ziva hrana za neke terarijumske zivotinje kao sto su pojedini zglavkari, konkretno mislim na mlade tarantule. Kod mladih tarantula koje su veoma male velicine, ovaj insekt moze biti extra ziva hrana.

Inace. ova vsta Drosophila melanogaster ili poznata pod nazivom "vinska musica" ne razmnozava se samo kao ziva hrana radi ishrane terarijumskih zivotinja vec se koristi i u nauci, konkretno genetici gde se mnoge teske ljudske bolesti proucavaju uz pomoc vinske musice i njene genetsake sifre.
;)
 
Ako je u pitanju vinska musica, ona mi je jednom igrom slucaja zarazila koloniju mikro crva. Kako su crvi od musica poceli da izviru na sve strane, a meni bilo zao da ih prospem, dobrih mesec dana sam hranio zebrice njima. Obozavale su ih.
 

Attachments

  • IMG_0029.jpg
    IMG_0029.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 11
  • IMG_0030.jpg
    IMG_0030.jpg
    29.5 KB · Pregleda: 12
Kako da ne, ti crvici su dobra hrana za ribe. Problem je sto su sitni pa bas nisu ni zgodni za skupljanje. A da bi zastitio mikro crve od tih napasnika lepo na poklopcu kontejnera iseces otvor za ventilaciju na koji zalepis sitnu mrezicu. To nije sto postotna zastita ali pomaze.