EHEIM kompresor

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ako trazimo dobar vazdusni kompresor za nas akvarijum onda bez svake sumnje je to EHEIM Dolazi nam u tri modela i to 100, 200 i 400. Prvi model (100) je kompresor sa jednim izlazom i ima kapacitet od 100 l/h. Model 200 ima dva izlaza i kapacitet je 2 x 100 l/h dok model 400 ima kapacitet 2 x 200 l/h. Ovo su maksimalni protoci a sve moze da se smanji odnosno podesi po potrebi.

Sam izgled pumpe je takav da ce da zadovolji svaciji ukus sto i dolikuje EHEIM-u.

19eff15083d63c50756dbc41386756c1.jpg


d1087cd90ec3d7bae33b868ee60763c9.jpg


ee7131539ac3a40bff4076c81a9183c7.jpg


Uz pumpu nam stize i difuzor odnosno dva difuzora a sve zavisi od modela koja su dizajnirana na specifican nacin. "Kamen" je u stvari neki plasticni materijal koli poseca na filc.

5f01cd020c9afa515dbbe7c895a5023b.jpg


d51d5bf184cd4b3ebb3133d317c5dd85.jpg


Pumpa je izuzetno tiha cak i kada nije pod opterecenjem odnosno prikacena na sistem. Ovo bas nije odlika mnogih kompresora koje mi koristimo.

Uz sve to nam dolazi i trogodisnja garancija na proizvod sto samo potvrdjuje kvalitet ovog proizvoda. Jednostavno je vredi imati. Sve pozitivne ocene s moje strane.
 
Malo si nas zbunio sa nazivom teme "Eheim kompresor" jer ipak je to vazdisna pumpa (i prevod ima takvo znacenje "air pimp") a ne kompresor . Kod nas kada kazes kompresor, mislimo na mnogo vece membranske pumpe. ( Alita -Mebrankompresor , Resun...) :wink:

Ali dobro , to sada nije toliko vazno koliko je vazno dati ocenu ovakvom proizvodu. Ja sam ovaj proizvod cim se pojavio na evropskom trzistu, objavio ovde na forumu (
EHEIM air pump ) ali tada se moglo prikazati samo slikom, dok sada imamo priliku da pumpu i u praksi ocenimo ,kao sto je Boban vec dao ocenu.

Moje licno misljnje kada je u pitanju bilo koji EHEIM -ov proizvod, da taj proizvod bez obzira na to koliko je u opticaju , da on puno vise vredi od proizvoda drugih proizvodjaca.
 
He Fauna, kod nas kad se nesto kaze onda se ne misli ninasta :)

To ide ovako. Pumpa je za tecnosti a kompresor je za gasove bez obzira na tehnicko resenje uradjaja. To znaci da priroda fluida odredjuje naziv a ne membrane, turbine, klipovi, vijci itd koji mogu samo blize da nam opisu kompresor ili pumpu.

Ipak stoji ovo sto kazes jer je to tako prihvaceno u svakodnevnom laickom zivotu pa je tako i blize ljudima.

Inace sam zaboravio da si ti vec pisao o ovoj "pumpi" :) pa sam zato ponovio temu inace ne bi.


Sto se tice cene tu bas ne mogu puno da pomognem jer nemam pojima koje su tamo cene. Najbolje je da se pogleda u nekoj prodavnici koja ih ima.
 
Bolje sto si postavio i ti ovu temu jer informaciju dobijamo iz prve ruke, pumpe su isprobane. Isto tako i slike koje sam ja postavio, one su skenirane iz Zajac kataloga, a tvoje su orginalne ... :wink:
 
He Fauna, kod nas kad se nesto kaze onda se ne misli ninasta

Kod nas, kod vas..... :shock: Kod "vas" je mozda tako, ali kod "nas" sigurno nije

:p
Ovo "kompresor" je asocijacija na nesto sto Fauna vec duze vreme zeli da proda po dobroj ceni a zainteresovani da kupe za sto manju, da ne kazem za DZ. :roll: :twisted:

Ma cim je ovo firmirano, verovatno je i dobro, ma kako ga mi zvali. Cena , naravno, ide uz sve to, ali to je i normalno. Najvece ustede se postizu kupovinom kvalitetnih stvari. Vazdusne pumpe koje se ovde najcesce kupuju (uglavnom kineske, zbog cene) prave probleme, ili su bucne ili se prebrzo zaprljaju. Nazalost, OVDE ce jos duze vreme biti u trendu losiji kvalitet za manje para, bar dok nam standard ne bude bolji... :?
 
Naravno da je ovo vrhunski proizvod koji je pre svega izuzetno kvalitetan a cena ide uz to. Tri godine garancije nije mala stvar pa i to treba da se uzme u obzir. Kod kineza nema garancije a valjda nisu ludi da daju garanciju za dzubre.
Na nama je da vidimo sta i kako pa ako smo finansijski u situaciji da kupimo kvalitetan proizvod onda je ovaj kompresor dobar izbor.
 
Jedna jedina sitnica koja je po meni super, bila bi mi dovoljna da predjem sa bilo koje druge pumpe na ovu. A to je shto ne koristi kamen, vec taj filcani materijal. Vec mi je muka od tog "kamenja" koje se stalno zapushava i mora da se menja. Mislim da je taj materijal koji podseca na filc odlichno reshenje jer sigurno da obavlja funkciju podjednako kvalitetno, a uz to se lakshe chisti i sigurno duze traje. I naravno, dizajn pumpe je bitan,jer se u akvaristici ipak sve najvishe vrti oko estetike...