EHEIM professionel 3

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Novi EHEIM professionel 3 iako je vec uveliko na trzistu sirom EU , kod nas je on ipak NEW filter. :wink:

Moje licno misljenje da na dizajnu ovog novog kanisterskog filtera nije toliko mnogo uradjeno i izmenjeno od professionel II filtera, koliko je dat akcenat na funkcionalnost tog filtera. Evo nekih karakteristika:

- predvidjen za akvarijume.................. do 1200 l. ! :D
- brzina protoka pumpe ....................... 1700 l/h
- Filter volumen ................................... 12 l. + 1.5 l. (nad filter)
- precnik creva ................................... 3 x 16/22 mm
- snaga motora .................................. 45W
- visina potiska vode .......................... 2.8 m
- dimenzije filtera ............................... 330 x 330 x 567 (mm)
- tezina filtera .................................... 11.5 kg

i na sve ovo treba reci, da ima podesivi protok sa indikatorom, dva usisna ulaza i jedan izlaz (u sredini).

Vreme ce pokazati da li je ova funkcionalnost dugovecna. :wink:
 

Attachments

  • eheim2080-kamp31.jpg
    eheim2080-kamp31.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 59
Mislim da je ovaj filter jedan veliki korak u napred. Nije stvar u dizajnu same pumpe sa stanovite njenog izgleda nego u ?injenici da je konstruisana pumpa sa dve usisne grane. To nam omogu?ava da obezbedimo znatno bolju cirkulaciju u akvarijumu i tu nema ta vreme da pokae. To je jednostavno mnogo boja ideja i kao takva mora da bude funkcionalnija. Moja ocena je 10 za tu seriju filtera. A ta smo mogli drugo i da o?ekujemo od EHEIM-a.
 
Meni ovo izgleda kao jako efikasan filter, steta sto u skorije vreme necu ga koristiti :cry: . Ima li vakve filtere za recimo 300litrase? I koliko oni kostaju? Ovo zadnje i nemorate mi reci-razocaracu se.
 
Od ove nove serije "professionel 3" samo je uradjen jedan takav model po kataloskom sifrom E2080 ali to ne mora da znaci ako je on predvidjen za akvarijume do 1200 l, da ne moze posluziti i za akvarijume manje litraze. :wink:

Cena ovog filtera dosta varira, od jednog do drugog distributera .Na primer u Zajac katalogu njegova cena je 349 , dok na Net-u moze da se nadje na nekim mestima, cena ispod 300 :wink: (ako je za utehu)
 
uh, 300!?, pa i vise! :shock: !
nemoj me krivo shvatiti, ali to je jako puno love (dobro to je za akvarij od 1200 l, pa ako si netko moe kupiti staklo takvo, onda mu vjerojatno niti sam filter nije problem, ali ipak je to puno love :D )