eto uletilo meni da krepa...

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
Eto, danas mi je doslovce uletilo, a ja ko ja nadobudan sam uzeo...
2 x zeleni mandarinac(vlasnik nema kamo s njima)
2 x polumrtva anemona....

Eto, znam sve o mandarincima i netreba mi sad soljenje pameti da se tako izrazim, ve? ideje...
:D

Znam jedan akvarij sistem di bi mogao mandarinca stavit, tro?nije jednu osobu, a sad za ovo ostalo neznam ni sam...
Figaru sam rekao da ?u mu poklonit anemonu ak preivi, frajer si ju tolko eli , a ovo je najbolja prilika da mu uleti jedna..

Imate kakav pametan savjet, to da u?inim?!
Anemona mrda ticalima al je (obje) razljepljena po podu ko da i nije ba najbolje...
 
Anemona mrda ticalima al je (obje) razljepljena po podu ko da i nije ba najbolje...

slikaj pa postavi na net... Anemone su vrlo zahtijevne zivotinje i 95% ih ugine na ovaj ili onaj nacin prije no sto se udomace u akvariju... poor shippers kazu ameri...Vrlo je nezgodno kad ugine jer usmrdi vodu da je grozota.. Kad ju imas raskomadanu u ruci to je nest stravicno mozd ovaj primjer vecini zvuci bizarno no to sam poistovjetio s kolinjem jarica-->ruke ti danima smrde.. to je bilo moje iskustvo s riterri sto mi ju je razvalio powerhead.. Treba jaku cirkulaciju i svjetlo... kakve je boje , jel bijela???? U svakom slucaju probaj je hraniti komadicima lignje.. Uzmi mali komadic (velicine npr. pola nokta) i takni je na ticalo.. trebalo bi se zaljepit oi ona ga privuc ustima.... Kako joj se usta ponasaju, dal su izokrenuta inside-out? Ako je samo ispuhana to nije stravicno jer je nomrmalno da se ispuhuje-napuhuje dok se ne stabilizira u akvariju... sto moze potrajati mjesec-dva... postaj par slika to bilo lakse za izanalizirati...
 
zelena i ljubi?asta, izokrenut aje kolko se meni ?ini, bacio sam hranu, a prola joj je po ticalima i skoro ni, nimalo aktivnosti...
Misli da ?e mi usmrdit vodu do sutra preko no?i!?!?
Ja ju bacam odma iu wc ak da...

BTW sa vre?icom sam ju altao tak da mi nije usmrdila ruku, ai tako ?u je altat kad krepa ako krepa...

Tek sam sad skuio da sam postavio temu u sisteme... :?
 
Misli da ?e mi usmrdit vodu do sutra preko no?i!?!?

Ma nece ako je ziva, gldaj je i prati sto se desava.. sto se hranjenja tice ne bacis htanu na nju vec odradis odprilike ovo..

8b9959e240bbd88026d42f6f54b8cb17.jpg



imas fotic?
 
no?as je hranjenje i mandarinac ima sre?u... kozica je bacila mlade... :D

Imam foti? al sad mi je ve? mrak, a i nema se kaj vidit...
Ljeva anemona je napunuta i ?ak je dignula nekoliko polipa pa mi se ?ini da ?e neto od nje i bit...
Iako je izvrnuta naopa?ke, pa mi ju je bed hranit jer su joj usta irom otvorena!
Druga anemona ima istisnute polipe i samo ju struja amara, njoj ne predvi?am svjetlo jutro...

Jednog mandarinca stalno vidim, drugi se negdje zavukao... :cry:
 
Eto, jutarnji report...

Jednog mandarinca nigdje jo od ju?er - zato imam opravdanu sumnju da nije preivio transport :cry:
Drugi iv, al pitanje je koliko dugo jo jer sam ?ak i napravio hranilicu za njega, al nije nasjeo...

Jedna anemona je danas ujutro izva?ena nakon 0 znakova ivota, poto me ne?e bit cijeli dan doma, nebi htio da mi se raspada u akvariju dok me nema...

Druga anemona zasad pokazuje dobre znakove ivota, tojest napuhnula je 70% pipaka, izvrnula se i uspravila, no i dalje ne jede, te je laganini nezainteresirana...
Bar ju je moj clow odma uselio i maltretira ju jo vie... kao da joj stresa nikad dosta.. :)

Eto, rezultati su zasad loi, al moram priznat da i nisam o?ekivao bolje, s obzirom u kakvom sam stanju preuzeo organizme....

Mandarinci su imali jako usukane trbuhe, a i svi znamo kaj pie o njima, a anemone su bile u kanti izvrnute i nepokretne spremne za wc... ja riskirao i moda, samo moda profitirao ako ova preivi... :roll:

Sliku imam al nemam kabel za prebacit slike na komp :evil:
 
Eto lagani report!

Dva mandarinca iva i nadobudno trae hranu u mom tanku, koja je ruku na srce, svedena na minimum u ovih par dana.
Anemona je preivjela i danas sam je vidio u najboljem izdanju ikad, ?ak je odlu?ila malo protegnut priljepak i proetat se 10cm vie po staklu :D

Slike naalost nemogu poslat jer sam opet popunio svoj limit valjda... :? :cry:
 
Mislim da joj se to nebi svidjelo!! :lol:

Navodno da je to H.magnifica, tako kae ekipa sa RCa...
Uglavnom, ima ko kakav dobar info link ili iskustva u vezi te anemone, kau da i nije ba najmilija... :roll:
 
ritteri, prvo pa musko.. :lol: ako je to to onda je vrlo heavy anemona za drzanje jako svijetlo, jaka cirkulacija... cim joj nest ne pase pocne se setat po akvariju... vrlo iritantno... mada s druge strane sumljam da se moze s sigurnoscu bubnut ko iz topa po takvoj slici 100% precizna identifikacija... Vecina ritteri anemona koje sam ja vidio imaju zarko crveni ili ljubicasti pedalni disk sto nije slucaj kod tvoje... Tvoja anemona isto tako cist lako moze bit entacmaea quadricolor ( po RC popularno znana Bubble Tip Anemone- bta )... Ako je to slucaj onda su tvoji izgledi s njom kudikamo veci jer kazu da nije toliko zahtijevna ko vise gore navedena magnifica... Moja zivi ve c godinu+ dana.. Sto se anemone same po sebi tice sa slike gledajuci i nije u tako ocajnom stanju kao sto kzases.. Nije isblajhana sto ce reci sa simbiotske alge kolaju kroz njene pipce.. Uz tu rasvjetu ces je morat hranit, no uz malo srece sanse su da pozivi.. U svakom slucaju setat ce se dok ne nadje najpogodnije mjesto u akvariju s max svjetlom etc. i tamo bi se trebala usidriti...Cesto vidim anemone u ducanima pod flo lampama na staklu, na samoj povrsini vode, u ocajnom pokusaju zahvata sto je vise svjetla moguce...


sto se literature tice online knijiga FIELD GUIDE TO ANEMONE FISHES AND THEIR HOST SEA ANEMONES

http://biodiversity.uno.edu/ebooks/intro.html
 
Znao sam da je tako - nebi ja bio ja!! :lol:
Uglavnom, danas je po?ela u etnju, slabo ali progresivno se sputa sa stakla ... :lol:

Da si ju vidio u po?etku, bila je inside-out, a druga pored nje jo gora.
Nisu bile izblajhane, tojest bijele, i to mi je dalo ansu jer sam ?itao da kad bleeching krene da nije dobro...

Uglavnom, nisam vam ni rekao da su oba mandarinca iva!!
I sad umjesto dva usukana trbuha(ja sam ih zvao dra?i za pikule) :roll: , imaju dva skoro-pa-normalna trbuha... no pitanje je koliko jo dugo!?

Odlu?io sam da Branku dam jednog na ?uvanje, a moda drugog frendu, ili ?e u najgorem slu?aju oba kod Branka zavrit!
Nema toliko poznatih koji imaju zaciklirane tankove sa puno ivota... Mario, o?e ti jednog?! :D

Uglavnom, dogovor je da mi ga Doti?na osoba ?uva dokle ide, a moj akvarij kad se zaciklira(radim novi) ?e dobit mandarinca, a moda i ne?e, jer je lako mogu?e da ostane osobi na poklon...

Sve u svemu, zasad je stanje vie-manje ok...

E da, oba mandarinca su mujaci, te ve?i malo zna naganjat manjeg, al ide to zasad... teta to nisu par... i teta to ne?e i ne?e jest suhu i smrznutu hranu...
Hvala Bogu na Jadranskim kozicama to su bacale mlade ovih no?i 8) :wink:
 

Attachments

  • p6260096.jpg
    p6260096.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 17
  • p6260092.jpg
    p6260092.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 20
He he, sta ce ti link, imas anemonu :)

Ipak prvo kreni od ovoga, tek onako informativno ako to vec nisi procitao to je bukvar a vidis da ti je to i Bob preporucui.

http://biodiversity.uno.edu/ebooks/intro.html



Napravi jednu dobru mesavinu hrane, svega i svacega pa ce ona sama da odabere sta joj prija. Neka malo ostane i viska, znas ono, pola pije pola sarcu daje. Tako ces da imas i nesto hrane za one jadne racice koji stradaju od mandarinca a treba im hrana da bi se lepo mnozili.

Artemiju dodaj svakoga dana, neka je mandarini jure po akvarijumu, a sta drugo i da rade. Aretmija ce da ti pomogne da ti mandarinci ne uniste sve racice. Jedu oni puno ako imaju sanse :)

Ajde pa srecno i kazi kako napreduje i obavezno je pregledaj svakoga dana da te ne bi dovela u nezgodnu situaciju. Mali je tvoj akvarijum za takve nezgodne avanture sa anemonom.
 
Trebalo bi da Jeste H.magnifica. Ja bih ipak isklju?io mogu?nost da se radi o E. quadricolor... Ipak slika je slika a ona ume gadno da prevari ponekad, pa je po pitanju odredjivanja vrste na ovaj na?in moda pametnije da svi ?utimo.

ta re?i... Veliki je izazov ta anemona za tako mali akvarijum. (pazi se i osmatraj dobro,jer moe da ti napravi veliko sr***ako ugine) Nikada nisam voleo da budem alosna sova ali magnifica je krupan zalogaj i za bolje sisteme od tvoga...Na stranu to to je ceo sistem relativno mlad... Mislim da si malo pourio ..odnosno da se nisi ba morao u startu zaleteti na ovu vrstu, ali ta je tu je i ono to je uradjeno, uradjeno je... Potrudi se oko nje ... Tvoje svetlo joj je preslabo. Moje iskustvo kae da ni hranjenje koje Mario savetuje kod preslabog svetla ne pomae mnogo.

Mislim da nije "nemogu?a misija" (za razliku od mnogih na RC) gajiti ih uspeno. Vie puta mi je to polazilo za rukom. Kada jednom prebrodi krizu prelaska iz divljine u akvarijum uz uslov da je imala sre?e u transportu,(mnoge su zapakovane u tako malo vode da uginu od pritiska sopstvenog tela) i da je dola u dobar sistem moje iskustvo je da je ova anemona prili?nio dugove?na. Ipak istina je da na tom putu mnoge pokleknu i da su tee za gajenje od mnogih korala...

to se ti?e mandarina...... ma ne bi bio to neki problem da ti je akvarijum malo stariji... Ovako posluaj Bobana i hrani ih artemijom redovno ali bez preterivanja u koli?inama.
 
A Octo zna kako je bilo, 5 anemona u du?anu, sve u akvariju i samo dve polumrtve na dnu kante sa malo vode...
Pitanje je bilo jasno, dal da ih bacim u wc ili ?e se ti s njima zaje****t...

Ja sam se odlu?io zaje***** s njima :lol:

Isto tako je bilo s mandarincima, znao je ?ovjek da patim na njih i doli su mu, a nije imao kamo s njima, pa ih je meni dao...
Mogo sam pustit da sve krepa al nisam.

Ovako, anse sa 0% su se digle na obe?avaju?ih 25% po slobodnoj procjeni 8)

Sve u svemu, krupni je to zalogaj i iskreno nebi nikad kupio tu anemonu, pa ?ak ni mandarinca nakon toliko tekstova o njima pro?itanim i nakon toliko bobanovog iskustva(negativnog) s istim...

Ako netko misli da sam sad preuvjeren vara se, i dalje ne prognoziram sretan ivot ribama i anemoni, al se nadam, a u nadi je spas :D

Javit ?u vam kak stvari stoje, kroz dan dva...
 
Eto samo da javim novosti....
Aneomna je i dalje na staklu i potvr?eno mi je da je magnifica od uzgajiva?a?
Ma nije bitno, uglavnom, danas sam joj stavio kamen ispod nje da se preseli, po Figarovoj ideji i sve mi se ?ini da je upalila...
Nije se jo preselila al je evidentno ivnula!

Teorija je ta da ta aneomna ne hoda po pijesku, ve? po kamenju i kako nigdje oko nje nije bilo kamena ve? samo pijesak i staklo, otila je na staklo gdje se moe sigurno pri?vrstit!
Zasad bravo za Figara!! :wink:

to se ti?e mandarinca, trbusi su im se od katastrofalnih vratili u normalu, a manjeg muki?a sam dao dalje ?ovjeku koji ve? due ima morski (5-6godina) i mogu re? da je nakon dva dana malia postao pravi pra?i?!
To?no se vidi kako je njegov akvarij zreliji i bogatiji ivotom, dok je moj sad ve? osiromaen!

Drugi ?e oti? Branku ako kroz par dana ne po?ne jest suhu ili smrznutu hranu(jo se nadam!) :oops:

Eto, to je to za sada... :wink: