Evo i mene...

AQUATECH

Member
18 Januar 2006
50
0
6
SICG
Pozdrav ljudi! 8)

Posto je ovo moj prvi post odlucio sam da vam se predstavim i napisem nesto o sebi jer vidim da je to obicaj na ovom forumu.
Moram na pocetku da pohvalim Bobana i komplet ekipu na radu sajta,foruma i veoma strucnim i iskrenim savjetima. :!:
Primjetio sam da se ovaj forum razlikuje od ostalih,nekako sam osjetio prijateljsku,cak porodicnu atmosferu i nadam se da cu se uklopiti na pravi nacin,sklopiti neka nova prijateljstva i napisati puno postova!
Jos samo da kazem da sam procitao sa paznjom sve postove koji postoje na forumu od pocetne tacke preko morske akvaristike,riba pa cak i sve teme sa foruma Van akvaristike tako da sam stekao opstu sliku o svim clanovima i odusevljen sam njihovom spremnoscu da daju savjete onima kojima su potrebni!
Moze se reci da ja vas poznajem :wink: a da bi vi upoznali mene sada cu vam napisati nesto o sebi,cime se bavim,mojim akvaristickim pocecima kao i daljim planovima po pitanju ovog predivnog hobija

Imam 24 godine i zivim na relaciji Crna Gora-Beograd.
U Cg sam rodjen a zbog prirode posla kojim se bavim cesto sam u Bg.Apsolvent sam Pravnog fakulteta,ostala su mi jos 2 ispita!Bavim se elektronskom muzikom,tacnije Dj-ingom i produkcijom.Pored toga zaljubljen sam u extremne sportove i zivotinje,prije svega ribe
Bavim se ronjenjem,planinaenjem,snowbordingom
Ronjenje je i doprinijelo mom zaljubljibvanju u podvodni svijet

Kroz svoje odrastanje sam imao puno ljubimaca pasa,raznih pticaMoj prvi akvarijum sam dobio sa nekih 7,8 godina.To je bila staklena kugla sa zlatnom ribicom!Niko nije bio sretniji od mene!Ali ubrzo su mi porasli apetiti i zelio sam nesto vece tako da sam od svog dzeparca kupio akvarijum od 60l zatim od 100 pa 150 a danas imam 300 litarski akvarijum!!
Imao sam svakakvih ribica a danas sam ljubitelj grabljivih,agresivnijih vrsta.Podjednako volim i slatkovodne i morske akvarijume.
Sto se tice slatkovodnih riba prvo mjesto dijele pirane(genus PYGOCENTRUS i SERRASALMUS) i Ciklidi (iz trece grupe Americkih cilida) a onda idu sve ostale ribe:Diskusi,Catfish
A sto se tice morskih predatora volio bih u svom akvarijumu da vidim:Lionfish,Moray eels(snowflake),Triggerfish
A u planu su reef safe akvarijumi od kojih bi jedan bio Jadranski
Imam 3 akvarijuma.U pogonu je samo 1 od 300l.U njemu su bili Oscari pa 4 Pygocentrus nattereri koje nisu vise zive zbog ne brige mojih roditelja :? (bio sam duze vrijeme odsutan).Sada su u njemu manje ribice ali ne zadugo :lol:
U planu imam da oformim 6,7 akvarijuma sa razlicitim stanovnicima,naravno jedan po jedan,i zelja mi je da otvorim Aqua Shop posto u Cg nema kvalitetne ponude ribica,bolje reci nikakve,a i to bi mi omogucilo da dodjem do nekih rijetkih ribica i time obogatim svoju kolekciju!
Kao sto sam vec rekao,najvise se interesujem za predatore.Dosta vremena sam proveo proucavajuci i informisuci se o ovim fascinantnim stvorenjima pa se nadam da cu svoje znanje prenositi i prosiriti na ovom forumu!
 
Veliki pozdrav i tebi,

dobrodosao na ovaj sajt o kome si napisao toliko lepih reci i pohvala. Iskreno se nadam da cemo se lepo druziti i razmenjivati znanje i iskustvo a mnogo toga i nauciti.
Lepo si se predstavio tako da sada i mi mozemo imati sliku o tebi, kao sto si ti stekao o nama.

Oseca se da si veliki zaljubljenik u podvodni svet. Ronjenje jedna divna mogucnost koju malo ko od nas sebi moze priustiti. Videti ono sto je ispod povrsine mora, doziveti boje i oblike i osetiti dodir velikih dubina je veliki izazov.

Vecina od nas je bar jednom u zivotu imala staklenu kuglu i zlatnu ribicu u njoj. To je za neke bio pocetak, kao i za tebe, ali nazalost i kraj. Izbor riba ti je interesantan. Malo ljudi se opredeli za takozvane "agresivne" vrste, ali i to daje neki svojevrsni sarm bavljenju akvaristikom.

Planovi su ti zaista ambiciozni.Madam se da ces ostvariti svoj naum o tolikom broju akvarijuma, narocito o formiranju morskog. Ali pre svega treba dati ta dva preostala ispita. :lol:

Mogao bi postaviti i slike svog akvarijuma, da se i vizuelno upoznamo.
:D
 
Dobridosao u drustvo AQUATECH :)

Imas dobru kombinaciju interesovanja, muzika i akvaristika a sve to uvijeno u pravne okvire.

Interesovanje za takve ribe je ok, mnogi ih imaju u svojim akvarijumima i kada ih imas u akvarijumu onda mozes da upoznas i njihovu drugu stranu, ne samo taj deo oko njihove naravi koju svi potenciraju.

Ako imas sanse da otvoris veleporodaju odnosno da se bavis uvozom slobodno kreni u to. Sta ces bolje, nemas direktne konkurencije na crnogorskom trzistu. Normalno za to ti treba malo vise akvarijuma od ovog sto sada imas. To bi ti i bila sansa da vidis i da gajis mnoge ribe o kojima sada i ne razmisljas.

Eto toliko pa se cujemo i slobodno uzmi ucesce u diskusijama.
 
Dobrodoao!

Samo ti pii romane, sa zadovoljstvom ?u ih ?itati, oduevi me tvoj post. Ekipa nije loa ;) alim se, zaljubih se u njih onako, poput prave djevoj?ice, na prvi pogled. Do?oh, vidjeh i ostadoh!

Toliko su susretljivi i ljubazni da me se siroti sada ne mogu rijeiti :lol: A tko im je kriv... :roll:
 
Evo i ja da kazem, dobro nam dosao AQUATECH i zelim ti da se sto bolje i prijatnije osecas u ovoj aqua druzini koja jeste mala ali kako si i ti sam primeto , prijateljski naklonjena prema svakom novom clanu.

Iz tvoje mini biografije primecujem dosta toga sto me podseca na moje odrastanje koje je takodje bilo uz mnogobrojne zivotinje,tako da te vec razumem kod nekih tvojih ambaicaija :D

'ajd, da ne davim ja previse.... pisemo se
:wink:
 
Hvala svima na dobrodoslici

@Mirka

Ronjenje je stvarno prelijep sport.Spada u extremne sportove ali ako se skolujes na pravi nacin i pridrzavas nekih osnovnih pravila ronjenje moze biti pravi izazov i preporucujem ga svakome ko moze to sebi da priusti..
Ja sam ti extremno komplexna osoba i ambicije su mi u svemu velike.Sad da li je to vrlina ili mana I dont know :)

@Boban
Imao sam priliku da posjedujem vecinu riba koje sam naveo(Pygocentrus Nattereri,neke Americke ciklide..) osim ovih morskih vrsta koje sam samo gledao po tudjim akvarijumima i slikama :cry: i mogu da kazem da njihova agresivnost nema mnogo uticaja na moju opcinjenost njima.Prije je to ta komplexnost,snaga i ljepota koja ih sve krasi na svoj osoben nacin
A svima je dobro poznat zakon jaceg koji jeste mozda surov za neke ali to je nacin na koji svijet i priroda funkcionisu :wink:
A veleprodajaPrvi razlog zbog kojeg sam poceo da razmisljam o svemu tome jeste upravo to sto si rekao,da cu doci u posjed mnogih riba koje je tesko naci
Ali moje trenutno angazovanje na vise strana i moja zauzetost mi to ne omogucavaju.Nego to je rjesiv problem,par radnika i to je to.. :idea:

@Elim
Isti slucaj i samnom..
Dodjoh,vidjeh i ostadoh! :lol:
 
Fauna said:
Evo i ja da kazem, dobro nam dosao AQUATECH i zelim ti da se sto bolje i prijatnije osecas u ovoj aqua druzini koja jeste mala ali kako si i ti sam primeto , prijateljski naklonjena prema svakom novom clanu.

Iz tvoje mini biografije primecujem dosta toga sto me podseca na moje odrastanje koje je takodje bilo uz mnogobrojne zivotinje,tako da te vec razumem kod nekih tvojih ambaicaija :D

'ajd, da ne davim ja previse.... pisemo se
:wink:



:wink:
 
AquaTech, dobrodoshao ti nama! MOram da priznam da mi je jako milo shto imamo tako interesantnog chlana medju nama, i naravno, shto cemo josh bolje da te upoznamo! Specijalno se nadam da cemo moci da vidimo poneku slikicu tvojih aktivnosti, narochito sportova kojima se bavish. Ujedno ti chestitam na dobrom fokusu na stvari koje te zanimaju, a one su zaista neobichne i fascinantne. :)
Drago mi je shto ti se dopada atmosfera koja vlada, ovde su zaista sve sjajni ljudi i akvaristi. POnekad pomislim da na neki nachin svi zajedno delujemo dosta specifichno. :D Pa mi bude milo shto sam deo svega ovoga :D Shvaticesh vremenom o chemu pricham, mada vidim da si vec dosta toga primetio :D
Dakle, budi pozdravljen, navrati ponekad do "kafane", "krchme", ili "kafea", zavisi vec od tvoje mashte kako cesh nazvati, da te bolje upoznamo..
I srecno na ispitu! :wink:
 
Pozdrav AquaTech

Jasno je da mi techno nije omiljena vrsta muzike ali svaki akvarista je dobrodosao :D :D :D
Salim se, drago mi je da si ovde i da ti se forum dopao. Nadam se da ces uskoro savladati svoje java probleme i da cemo se upoznati i na chatu.
Svestrani ljudi su uvek zanimljivi.