Grammostola porteri

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,482
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Grammostola porteri - cileanska tarantula otkrivena 1936. godine na podrucju Atakama (to je izrazito pustinjiski predeo) . Velicine je oko 7 cm , sivkasto-crvenkaste boje bez razlike kod polova.
Temperatura: 22°C - 28°C
Vlaznost vazduha ne treba da bude previlaka .
Terarijum:30x25x25
Podloga: zemlja (ilovaca)

Grammostola-porteri1.jpg Grammostola-porteri2.jpg
Taxonomy :
Domain: Eukaryota - Whittaker & Margulis,1978 - eukaryotes
Kingdom: Animalia - Linnaeus, 1758 - animals
Subkingdom: Bilateria - (Hatschek, 1888) Cavalier-Smith, 1983
Branch: Protostomia - Grobben, 1908
Infrakingdom: Ecdysozoa - Aguinaldo Et Al., 1997 Ex Cavalier-Smith, 1998
Superphylum: Panarthropoda - Cuvier
Phylum: Arthropoda - Latreille, 1829 - Arthropods
Subphylum: Arachnomorpha - Heider, 1913
Infraphylum: Cheliceriformes
Superclass: Chelicerata
Epiclass: Euchelicerata
Class: Arachnida - Cuvier, 1812 - Arachnids
Subclass: Micrura
Order: Araneae - Clerck, 1757 - Spiders
Suborder: Opisthothelae
Infraorder: Mygalomorphae
Superfamily: Avicularoidea
Family: Theraphosidae - Thorell, 1869
Genus: Grammostola
Specific name: porteri - (Mello-Leitao, 1936)
Scientific name: - Grammostola porteri (Mello-Leitao, 1936)

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,482
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Regularno nabaviti (legalno uvoziti) bilo kojeg pauka kod nas, skoro da je nemoguca misija. :D
Naravno, mnogi kod nas na osnovu toga sto se
mnoge vrste tarantula lako razmnozavaju , koriste to kao alibi za prosvercovane tarantule. Sledeca procedura ne mora biti prodaja , vec recimo, ramena, poklon i td.i td... nadam se da razumes sta zelim reci.

ibeket

New Member
22 Mart 2011
4
0
1
BG
dobio sam ovu vrstu tarantule i terarijum sa njom dimenzija 40x30x30(dxsxv) i sada ocu da mu malo sredim terarijum ali ne znam kako kao podlogu ima treset i to je to sto se dice dekorisanja da li joj stavim neko granje neki cvetic da li ova vrsta voli da se penje gledao sam ostale terarijume i stvarno svaka cast i da li neko mozda zna gde tj. u kojim pet shop-ovima mogu da kupim tako nesto...:lol: i da zanima ako neko ima ovu vrstu tarantule da li moze da mi kaze neka svoja iskustava sa njom koliko sam ja zapazimo dosta je mirna ja je jos nisam stavio u ruku jer da budem iskren malo se plasim...

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,482
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Mozes da postavis treset a mozes i zemlju. Ova vrsta u prirodi boravi u pustinjskim predelima Atakama, pa mozes i sam zakljuciti kakava je to podloga. Medjutim, kod terarista najzastupljenija podloga je treset kada su u pitanju terestrijalne vrste, pa tako i G.porteri. Terarijum koji posedujes sasvim je dovoljne dimenzije a dekoraciju mozes napraviti od grancica koje si i naveo ...opet, to je stvar tvoje mastovitosti, da istaknes sto prirodniji ambijent.

Ako nije problem , fotografisi tarantulu i terarijum , da mozemo svi pogledati tvoj dekor koji napravis u njemu.
:)

ibeket

New Member
22 Mart 2011
4
0
1
BG
attachments mi nije prihavtio slike pa sam uradio na ovaj nacin ovo su slike samo terantule posto se dekorisanje terarijuma nesto iskomplikovalo....:sorry:

http://img11.imageshack.us/i/img3847k.jpg/

i jos jedno pitanje posto na internetu nema bas mnogo informacija za ovu vrstu koja je njena maksimalna velicina moj primerak je trenutno na nekih 5-6cm telesne duzine....hteo sam da zakacim i slike kako jede ali mi ponestalo argentinskih bubasvaba...:mrgreen:

Attachments

• img3845ad.jpg
    img3845ad.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 11
  • img3846o.jpg
    img3846o.jpg
    53 KB · Pregleda: 11

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,482
60
48
Serbia
www.beke.co.nz
Tvoj primerak je otprilike dostigao maksimalnu velicinu jer maksimalna velicina prema podacima sa kojima raspolazem je 6 - 7 cm. Ovu vrstu cesto zamenjuju ili poistovecuju sa vrstom Grammostola rosea, sto nema nikakve veze jer je ovo posebna vrsta Grammostola-e.
U svakom slucaju ako zelis praviti kolekciju ovog roda , velicina tvoje tarantule dobro ce ti doci jer G. porteri jako sporo raste.
;)

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,581
256
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
attachments mi nije prihavtio slike pa sam uradio na ovaj nacin ovo su slike samo terantule posto se dekorisanje terarijuma nesto iskomplikovalo....:sorry:

Slike su mnogo vece nego sto bi trebalo da budu i to je razlog. 800x600 i 100 KB je maksimalno sto attachment prihvaca. Ova slika http://img11.imageshack.us/i/img3847k.jpg/ jednostavno se ne pojavljuje. Nesto tu ne stima.