Gremlini...

ducia

Member
6 Juli 2007
134
0
16
Sabac
... rade prekovremeno u mojoj blizini danas.
Naime prvo mi je jutros riknuo rucni sat, zatim na poslu mi nije radio mail vise od pola radnog vremena, kamion nije mogao da mi se ocarini jer nije bilo struje do 14h na carinarnici i pre jedno sat i po mi je pukao AQ.

Elem posle vise od dve godine normalnog funkcionisanja AQ je jednostavno bez nekog vidljivog razloga pukao. Na svu srecu posledice su minimalne jer sam brzo reagovao i isteklo je svega par litara vode. Ribe su naravno evakuisane relativno brzo do drugara bez vecih posledica.

Razlozi zasto je pukao mi nisu jasni. AQ je 40x40x60 cm (VxSxD) od stakla 6 mm, sto znaci da nije predimenzionisan. Kamenje nisam pomerao sigurno dva meseca a i kad pomeram kamenje jako vodim racuna. Ivice su bile zasticenje drvenom konstrukcijom a i niko se nije tuda motao pa da je mogao da zakaci i da odatle krene lom. Da li je staklo imalo falinku, nemam pojma, valjda bi se pokazalo ranije da jeste.

Slike pokazuju sve.

P.S. Fauna ocekujem te u poseti da probamo da skapiramo sta se desilo posto ti imas dosta iskustva sa lepljenjem AQ.
 
Sad jos imam problema i sa poslavljanjem slika.

Kazem ja gremlini :evil: .
 

Attachments

  • lom-od dna.jpg
    lom-od dna.jpg
    98 KB · Pregleda: 18
Jedva ih okaci.
 

Attachments

  • lom-bocno.jpg
    lom-bocno.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 9
  • lom-bocno 1.jpg
    lom-bocno 1.jpg
    87.9 KB · Pregleda: 10
  • lom-frontalno.jpg
    lom-frontalno.jpg
    92 KB · Pregleda: 7
  • lom-frontalno 1.jpg
    lom-frontalno 1.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 6
Ovako na prvi pogled deluje kao da je udarac po ivici stakla ali kazes da nije postojala takva mogucnost ,znaci takva solucija otpada. Druga solucija koja je isto tako moguca, da je staklo bilo naceto jos od formiranja akvarijuma ili mozda kada ti je staklorezac sastavljao akvarijum . Ti si kao sto kazes, sve to zastitio sa drvenim lajsnama, tako da nisi mogao ni videti takvo ostecenje . Naravno, postoji jos nekoliko solucija ali ne bih ovako napamet , to bih vec morao da vidim ...

Nista za sada... svraticu kod tebe pa cu pogledati.


 
Pa pazi, nikakvo ostecenje na ivicama stakla se nevidi ili oseca pod prstom. Ja imam drugu teoriju zasnovanu na onome sto si mi pricao pre nego sto si mi pravio veliki AQ. Mislim da je silikon previse "nategnut" tj da je previse silikona istisnuto pri lepljenju, tako da je opterecenje pri "uvijanju" bilo veliko. Samo mi nije jasno koji je neposredan razlog tj sta je konkretno uzrok pucanja posle vise od dve godine?

Fauna vidimo se posle vikenda "na mestu zlocina", u guzvi sam.
 
Joj tragikomicna tema
ja se bacila u razmisljanje nakon ove teme ,sta bi ja radila da se meni pujpuj ne daj Boze desi tako nesto
e bedaka,ja nemam koga ni da pozovem da mi pomogne ...joj strava
daleko bilo....
ducia valjda ce sada da krene sve kako treba nakon tolikih malera,ledaj pozitivno na to u smislu da si bio prisutan i da je to ogroman plus
jesam te utesila :)
 
Pa znas kako. Nisam se ja mnogo ni uzbudio posto su posledice minimalne a i da je bila gora situacija opet se ne bi mnogo iznervirao jer nemam nista od toga sto bi besneo osim trosenja mojh zivaca. Daleko od toga da je zabavno ali nije ni toliko strasno. Sva sreca te su sve ribe ostale zive a da je situacija bila gora laminat ili krecenje komsijskog stana kosta samo para i malo zivaca.

Gremlini me jos nisu napustili ali su se malo opustili samo me mobilni zeza od jutros, ostala tehnika jos uvek radi valjam_se . Jin Jang i te seme kazu da ce uskoro da me zadesi nesto lepo, cekam pa cemo da vidimo.