gupi

Lidija

New Member
4 Avgust 2006
4
0
1
Dobila sam 3 gupike.Da li neko moze da mi kaze nesto o njihovom uzgajanju :?: Zaista bih volela da ih pravilno uzgajam :!:
 
Cao Lidija

Dobro nam dosla na sajt a i u akvaristiku, cini mi se.
Jesu li ti to prve ribe, kakav akvarijum imas, imas li opremu neku...
Inace, gupike su relativno lake za drzanje ali opet akvaristika sama po sebi nije za olako shvatanje.
Reci nam koju i kakvu opremu i aq imas pa cemo otici dublje u detalje.
 
Cao Lidija, dobrodoshlica i od mene!
Eto, Eddie me je preduhitrio, a nadam se da cesh nam dati sve informacije koje mozes o akvarijumu u kom drzis gupike, a mi cemo gledati da ti pomognemo oko gajenja istih najbolje sto mozemo.
Nadam se da ce i tebe akvaristika ocharati kao i mnoge od nas, a ovde ces uvek moci da pitas sve,sve sto te zanima. Naravno, tu je vec napisana gomila dobrih akvaristickih tekstova, a ima i puno slika ribica i akvarijumskog bilja, koje mozes da pogledas.
 
Lidija, kao prvo dobrodosla na ovaj sajt . :)

Drugo, sto se tice guppy-a moras nam reci koliko ozbiljno razmisljas da se bavis razmnozavanjem . Ako razmisljas o neselektivnom razmnozavanju neces imati puno problema ,dovoljno je da ih postavis u akvarijum da ubacis dosta povrsinskog bilja i to ce ti biti sasvim dovoljno za pocetak. Nakon toga potrebno je samo da pratis sta se desava i vrlo brzo ces imati pun akvarijum malih guppy-a.
Osnovne osobine ove vrste ribe mozes naci na svakom akvaristickom mestu (mislim na net) tako i ovde

http://www.beke.co.nz/forum/viewtopic.php?t=94&highlight=guppy

ako imas jos nekih dodatnih pitanja slobodno postavi... :wink:
 
Cao Lidija. Naizgled nema lakse ribice da drzanje od gupija, sto donekle stoji. Vesele, sarene, ma milina...

Mozda se nisi pravilno izrazila, ali uspesno uzgajnje gupija nije naivna stvar, bas zbog ovog sto ti rece Fauna.

No, za pocetak, najbitnije je da te taj poklon uvede u akvaristicke vode (lepseg hobija nema :) ), a ovde ces vec naci sve sto te bude zanimalo.

Sta god te bude zanimalo, ovde smo raspolozeni da ti pomognemo, pa nas izvestavaj kako napreduje akvaristika kod tebe.
:)
 
Hvala svima na dobrodoslici!
Nazalost imam manji akvarijum,po mojoj proceni 5l.Ranije sam takodje imala gupike,ali su mi uginule kada sam otisla na more,a ostavila ih na brigu sestri :evil: Sada ima 3 mlade gupike.Muzijaka i dve zenke.
Da li biste mogli da mi preporucite neku biljku kojoj ce biti pogodan mali akvarijum?
 
Kako da ti ovo kazem a da ne zvuci grubo...nemoj pogresno shvatiti ali aq od 5l i nije akvarijum. Bez obzira na tvoju zelju da drzis samo 3 male gupike 5l vode ne pruza mnogo udobnosti tvojim ribama. Tako malu litrazu je izuzetno tesko odrzati sigurnom za tvoje ribe, i najmanje promene u kvalitetu vode mogu biti pogubne. A kad imas samo 5 litara vode svaka promena je ogromna.
Moj ti je savet da ako ikako mozes nadjes prostora ili novca ili volje za malo veci akvarijum, barem 30-40 litara. Tek tada mozes razmisljati o bilju,svetlu,filtraciji..
Akvaristika nije samo drzanje riba u staklenoj posudi, mi svoje ljubimce ipak volimo i trudimo se da im pruzimo maksimane uslove a velicina zivotnog prostora je polazna tacka.

Pozdrav, i nemoj se ljutiti zbog ovog stava.