Hailea Natur Biotop

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Jedno gotovo resenje nano akvarijuma dato je od firme HAILEA koje pomalo odstupa od vec gotovih dizajna akvarijuma. Zapremina Hailea Natur Biotop E25 akvarijuma je 25 l.
Jedna novima je da je ovde korisceno LED osvetljenje. Dizajn je mozda malo moderan pa ce vreme da pokaze da li je to korak napred mada ukusi su razliciti.

Osvetljenje ima pet jacina koje se jednostavim pritiskom na dugme menja. Pored toga ima i takozvano Moon svetlo koje ima samo dve jacine.

Detalji mogu da se vidi na prilozenim slikama.
 

Attachments

  • IMG_0165.jpg
    IMG_0165.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0167.jpg
    IMG_0167.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 28
  • IMG_0169.jpg
    IMG_0169.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0170.jpg
    IMG_0170.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0171.jpg
    IMG_0171.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0172.jpg
    IMG_0172.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 26
  • IMG_0177.jpg
    IMG_0177.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 26
  • IMG_0179.jpg
    IMG_0179.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0185.jpg
    IMG_0185.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 27
  • IMG_0195.jpg
    IMG_0195.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 26
Verujem da može da se nabavi, ali ne bi bilo loše i da radnje malo ponude nešto drugačije i same.
Nije teško prodati kada je nešto poručeno, zicer varijanta. A i kako kupac da zna, ako se ne ponudi.
Ne bi bilo loše malo da osveže tržište, da ne bude atman, resun, sobo, fluval, sera.
 
Da li znas mozda cenu za ovo da bi mogli da uporedimo sa ovim sto moze da se nadje kod nas.
 
I mili brate jesi li pogledao? :)
Ustanovio sam da sam nepopravljiv. Imam obaveza preko glave, nemam leba da jedem, pa prezivljavam na kolacima, ali akvarijum se mislim da kupim. Ovaj dizajn je sladak mada je nacin na koji je ulepljen akvarijum traljav za takav kit.

Ima li ko malo razuma u glavi da mi lepo objasni da ne kupujem nesto poput ovoga iako je za dzabe sada, nekoliko godina posle ispaljivanja...?
 
Nepopravljivo si zarazen akvaristikom. Kako je to bolest zavisnosti i prakticno je neizleciva moraces da uzimas terapiju u vidu ovoga :p
 
U breee, ja potpuno zaboravio na obecanje :) Sada idem malo u cosak da se stidim, najmanje pola sata.
Ako ne zaboravim opet jer je ovo vreme pred NG potpuno ludo, pogledacu sutra. Nadam se da nece da bude "Malo sutra".

E da, prvo kreni sa slatkom vodom, nemoj odma da solis :)
 
He he meni je celih par minuta, ajde 5 minuta, naravno kolima. Pesaka mi treba nekih dvadesetak minuta :)

Hailea Natur Biotop E25 ovde se prodaje u radnjama za oko NZ$ 200 a E15 za oko NZ$ 160. Koliko vidim radnje dodaju nekih pedesetak procenata od veleprodajne cene.
 
Pa to onda znaci da je ovaj Edge zakon, cena na ebay od oko 80-150 dolara...Video sam pre neki dan u lokalnom lancu radnji za kucne ljubimce isti akvarijum za manje od 150 dolara. A teram sebe da malo izdrzim bez akvarijuma, cisto da vidim jesam li covek ili mis :)
 
Pa to je tu negde a ti treba da vidis sta bi ti bilo bolje. Razlika ima, to se vidi. Osvetljenje i njegova kontrola, moonlight svetlo, savijano prednje staklo ili seceno itd. Inace ovo je cena u NZ dolarima a nemam pojima koliko je to u USA.
 
Nema se vremena za gledanje.
Ispada da cu da pobedim na jednom ebay natjecaju koji se uskoro zavrsava sa celih 63 dolara koliko sam ponudio :)
A ne mogu reci da se nisam nadao da ce me neko preteci.
I sta sad pitam ja vas!?! Opet kante i creva, opet trci po suve krpe za glancanja...Ocu da se izlecim, sve hocu da se izlecim, ali izgleda da ne mogu :confused: I opet se radjaju dileme koje je tesko resiti cak i u zemlji izobilja...slatko ili slano :rolleyes:
 
Goxxxe posle svega izrecenog dozvolio sam manje iskusnima da me pobede na ebajnoj aukciji. Al videcemo, crv se ne smiruje, naleteo sam na sjajne stvari poput ovoga i ovoga. Stare zelje, a ovde tako na dohvat ruke :)
 
Bem ga Rogus moja velika zelja, ali znam da je ne ostvarljiva, je da imam stuku u akvarijumu. Druga stvar je saran koji je ovde prisutan ali zakon kaze no no. Razmisljam da prodam kucu, uzmem neku farmu sa jezerom i zapatim (ilegalno) sarane pa da odem k'o covek na pecanje. Gledam kako nas kolega akvarista bio_fizicar gaji Lepomis sp. i tuga me vata do besvesti. Mrzim ga i zavidim mu kada to objavi. Srecan covek, nema sta :)

Kako kazes, crvi rade svoj posao kao i nostalgija. Trava je uvek zelenija sa druge strane a i riba bolje trza na drugoj obal bare. Tako je to u zivotu.

Nego malo i licno, koliko dugo ces da ostanes tamo kod (ne)prijatelja nase napacene akvaristike? Nisi nista spomenuo, onako konkretno. Da li da zapucam za Ameriku ili da se preusmerim na drugi najdrazi grad za mene, Beograd. Jun, juli avgust sledece godine, tako nesto racunam ako Bog da. I onog naseg teraristu nisam video, zmije ga pojele :) Voleo bi da okusim i tresnje, nisam ih probao godinam, bem ga, zivot je to, znas ti to vrlo dobro.
 
Goxxxe posle svega izrecenog dozvolio sam manje iskusnima da me pobede na ebajnoj aukciji. Al videcemo, crv se ne smiruje, naleteo sam na sjajne stvari poput ovoga i ovoga. Stare zelje, a ovde tako na dohvat ruke :)

Znaci vracas se u daleku proslost (evolucionu :)). Ovi monstrumcici su prilicno interesantni a, koliko znam, ne zahtevaju neku posebnu negu... idealno za hobiste sa manjkom slobodnog vremena.
 
Nisi nista spomenuo, onako konkretno. Da li da zapucam za Ameriku ili da se preusmerim na drugi najdrazi grad za mene, Beograd. Jun, juli avgust sledece godine, tako nesto racunam ako Bog da. I onog naseg teraristu nisam video, zmije ga pojele :) Voleo bi da okusim i tresnje, nisam ih probao godinam, bem ga, zivot je to, znas ti to vrlo dobro.
Nemam nekog konkretnog plana, meni je u Srbiji falio samo moj posao, a ovde to imam i bas mi je lepo. Videcemo da li ce nesto drugo da mi usfali. Sadasnji plan je otprilike da moja supruga vrati decu za Srbiju negde pocetkom u jula, pa da onda odem po njih u avgustu pre nego sto skole ovde krenu opet. Sve u svemu, dobrodosao si, a u julu cak moze da se desi da imam i sobu i krevet za tebe, ako pozelis da ostanes duze. Ako ne tako onda se verovatno vidimo na Tamisu ili u Zemunu tokom avgusta :)

Znaci vracas se u daleku proslost (evolucionu :)). Ovi monstrumcici su prilicno interesantni a, koliko znam, ne zahtevaju neku posebnu negu... idealno za hobiste sa manjkom slobodnog vremena.
Bas tako, oduvek su me fascinirali, jer su minijatura dizajna "horseshoe crabs", koji su zapravo osnovni model te moje fascinacije. Videcemo, ideja se dopala mom klincu, pa cemo verovatno da nacnemo neki kit iz ponude triopsa.

Rogus , pogledaj ovu firmu mozda ti bude zanimljiva http://www.triops.com/index.php?link=products
Hvala Miti, lep link, verovatno cemo bas sa njima da pocnemo.