Hauba

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Evo i ovim postom bih zeleo da pomognem onima koji nisu u mogucnosti da kupe gotovu haubu, a opet imaju veste ruke kojima mogu sami da je naprave. Naravno potrebno je samo da imaju predstavu kako to izgleda. Ja cu uz malo teksta i dosta slika pokusati da predstavim staklenu haubu na nacin na koji je ja izradjujem. Hauba je malo komplikovanija za izradu, ali zato je posle veoma prakticna za rad.

1. Na prvoj slici mozete videti haubu koja je okrenuta naopako. Tamo gde ja pokazujem prstom, nalazi se dihtung guma koja je napravljena od silikona. Ona ima ulogu, da kada se hauba spusti na akvarijum, ne dodje do medjusobnog kontakta 2 stakla, ujedno da se onemoguci da kondenzacija koja se stvara unutar haube slucajno ne prodre sa spoljne strane akvarijum, a samim tim i na postolje na kome se nalazi akvarijum. Ako pazljivije pogledate ispod dihtung gume se nalazi prostor za osvetljenje koji je sav u staklu, cime se osvetljenje 100% izoluje od vlage.
Evo slike:
Dihtung%20guma.jpg
 
Ops, mala greska, slucajno sam poslao post, a nisam zavrsio. Idemo dalje.

2. Na drugoj slici jos jednom, ali malo bolje moyete videti prostor za osvetljenje, i to kako je struja izolovana od vlage iz akvarijuma. Mala mana je to sto se svetlo ne nalazi na sredini, ali ako se na poklopcu osvetljenja i na spoljnoj stranici haube zalepi ogledalo folija ona lepo usmerava svetlost tamo gde treba.
Evo slike:
View attachment 1765

3. Na trecoj slici mozete videti kako je srednji poklopac, napravljen od 2 stakla koja su medjusobno spojena silikonom, sirina silikona iznosi 8mm, a debljina 3 do 4mm, tako da je on izuzetno elastican i deluje kao sarka, a ne rdja za razliku od pravih sarki, a i uklapa se u crnu boju haube. Takodje mozete videti i to da su poklopci za pregrade sa osvetljenjem zasebni, kao i to da je folija kojom je prelepljena hauba prebacivana i preko kantova. Na taj nacin se dobija mnogo lepsi efekat, jer ruzno je kada ostanu plavicaste strafte od stakla, ai niko ne moze da primeti od kog materijala je napravljena hauba.
Evo slike:
View attachment 1766

4. Na cetvrtoj i petoj slici mozete videti efikasnost gumene sarke, znaci kako se ona savija bez problema, ujedno i kako funkcionise otvor za hranjenje riba.
Evo slika:
View attachment 1767

View attachment 1768

5. Na sestoj slici mozete videti jedini otvor na haubi koji sluzi za provlacenje kablova, creva itd. N ovaj nacin maksimalno je smanjeno isparenje iz akvarijuma.
Sledi slika:
View attachment 1770

6. Na sledecoj slici mozete videti prakticnost haube kada se vrse intervencije u akvarijumu. Znaci hauba ostaje na istom, a sa njom i svetlo, sto nam omogucava nesmetani rad u akvarijumu. A to znaci da ako haubu ne pomeramo, smanjena je mogucnost i da je razbijemo.
Sledi slika:
View attachment 1771

7. I naravno na kraju sledi i slika gotove haube. Nadam se da ce vam se svideti.
 

Attachments

  • Hauba.jpg
    Hauba.jpg
    6.5 KB · Pregleda: 31
Da li nekako moze da se pojednostavi postavljanje fotografija, ovo je najkomplikovaniji nacin na koji sam naisao.

Evo pokusacu od jednom da postavim slike koje nedostaju.







Valjda je sada uspelo.
 

Attachments

  • Hauba.jpg
    Hauba.jpg
    6.5 KB · Pregleda: 22