Holandski morski akvarijum

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Prateci teme u morskim forumima nisam video da je bilo do sada reci o holandskim morskim akvarijumima. Listajuci neku moju literaturu naleto sam na slike takvih akvarijuma i nekako opet kao u slatkovodnim , iznenadila me ta kreativnost holandjana . Ne cudi me sto su u svetu na samom vrhu lestvice, po kreativnosti i scenografiji vodenih pejsaza .

Evo, uverite se i sami :wink:



[Broken External Image]:[URL]http://img233.exs.cx/img233/8526/morskiakvarijum6sr.jpg[/URL]
 
Uh, gledaju?i ovoliko caulerpe, sjetim se sebe koja je trijebim bez razmiljanja, da mi ne raste po koraljima, gui ih i zauzima prostor.
Ovo je definitivno dosta druga?iji akvarij od morskog koraljnog kakve ja vi?am po netu, no dobro, ukusi su razlli?iti, tako se po ovome moe zaklju?titi da vlasnik voli dosta algi i mekane koralje, to oboje naj?e?e na zahtijeva pretjerano komplicirani sistem.
Akvarij ima i dosta morskih velikih ukrasnih crva te koliko vidim six line vrasse (ova arena ribulja), vidim jednu dotibak i ?ini mi se da ima i plavih demsela, neki kardinal, ali slika nije jako bistra pa ne kuim dobro.
Sve u svemu, sasvim malo druga?iji akvarij, zanimljiv za vidjeti...nije po mom ukusu, ali kao to i sam kae ukusi se razlikuju.
Dobro je dok alge nisu nitaste 8)
...ovakav akvarij, moda bih izbacila ove ribe i Sarcophyton, pa bi bio idealan za morskog konji?a :D , te bih dodala jo neke ukrasne vrste alga u crvenoj boji
teta to se akvarij ne vidi u cijelosti
 
Pa nije bilo reci jer u osnovi takve podele i nema. Mozda je to neko tako nazvao radi prisustva aligi, ko zna. Mislim da u norskoj nema nekih izrazenih stilova po tom principu sto se tice uredjenja akvarijuma mada mozda tako nesto i kruzi u nekoj akvaristickoj sredini.

Nego ti proveri to ponovo pa vidi da tu nije u pitanju Dutch style sistem. To mi nekako deluje logicnije.
 
Evo i ja sam naiao na Dutch reef tankove... a ti su tankovi po meni moda i najzdraviji jer sve te makroalge toliko crpe fosfate iz vode da je voda visoke kvalitete...
Iako neki govore da i makroalge daju tetne tvari...
...uf, ma sve je to povezano... :lol:
 
boban said:
...Nego ti proveri to ponovo pa vidi da tu nije u pitanju Dutch style sistem. To mi nekako deluje logicnije.
Ne kuim to si htjeo re?i jer Dutch=Nizozemski=Holandski
 
Pa bas to sto si ti i naveo samo sam napisao u originalu da bi olaksao stvari.

Koliko sam ja ukapirao Faunin post on je Holandski stil povezao sa unutrasnjim uredjenjem akvarijuma u smislu dekoracije a ne sa organizacijom sistema.

Dutch sistem referise na sistem filtriranja vode i to je nama poznati wet/dry sistem. Zato sam i rekao Fauni da ponovo vidi sve to.
 
Stina, ve?inom makro alge izbacuju tetne stvari ako po?nu truliti i raspadati se u akvariju, te ako ih ima puno previe-mogu po?eti uzimati hranjive sastojke iz vode koje su bitne za neke koralje. Toga se bez problema rijei ako gleda svoj akvarij i u trenutku kada ti se ?ini da alga blijedi ili se po?ne mijenjati, is?upa je van i baci u sme?e. rijeio si na taj na?in jedan problem, ali si dobio drugi...?im vie ?upa stare dijelove, mladice rastu bre i vie, e onda i to ?upa i utrapi prijateljima :D
 
boban said:
...Koliko sam ja ukapirao Faunin post on je Holandski stil povezao sa unutrasnjim uredjenjem akvarijuma u smislu dekoracije a ne sa organizacijom sistema...

Upravo tako. :D Mada sam bio jasan i na pocetku, u prvom postu... Ali dobro, vidim da su ovde kod nas takvi stilovi manje zastupljeni ,pa je zbog toga doslo do zabune.