imam neka pitanja

Archy

Member
15 Decembar 2011
75
0
6
e nemojte me sad gledat:Ima forum a pita ovakva pitanja:p .Niko nije savrsen :p
pa sad imam pitanja da li mogu u akvarijumu od 112l da drzim 3 skalara sedam neonkica i 7 gupija ?
 
ne razumijem bas dobro kazes da :
ako cu mrestiti skalare da cu imati zrtvi jel?
 
taka e oti si go branat gnezdoto pa moze da ima i skalari zrtvi ama ako gi vidis na vreme da prevzemes nesto togas ce bide dobro no sepak zavisi do parot na skalarite moze da ne se tolku temperamentni no vo globala mozes
da e omjot odgovor
 
Kod mene skalari i neonke zive u istom akvarijumu godinama i nema nikakvog problema. Da li je razlog sto su odrasli zajedno ili nesto drugo djavo ce ga znati. Obicno nije tako, jer ako pokusas da spojis odrasle skalare i neonke prisustvovaces pokolju. Naime neonke su prirodan plen skalara i vrlo brzo bi stradale. Ako su skalari mali mozes da pokusas ali prati situaciju.
 
gi cuvav so ovi skalari sto se na pozadina na mojata slika a imav i ksifo silver moli, plati neonki zebri i nemav poginato nisto se dodeka ne pocna da se mrestat , da i tie bea mali koga gi staviv vo akvarium mozda ima nekoja povrzanost a bese gusto zasaden so trevi no ne gi primetiv da gi napajcat.koga pocnna da se mrestat imav poginato gupi
 
@zopex da skalari su mali i namerno sam ih uzeo tako male da bi se lakse navikli na promenu jer sam takodje mogao da uzmem velikog od 10cm
@tacio
mozes li taj text da prevede sa tvog jezika na srpski preko translete-a posto bas nerazumem sta hoces da kazes a ovako bi bar shvatio poentu
nemoj da shvatis ovo kao neku uvredu ;)
 
Tacio ti otprilike kaze da mozes imati problema ako se skalari upare i pocnu da se mreste u zajednickom akvarijumu.
Tada postanu teritorijalni i ni jedna riba ne sme da pridje njihovoj teritoriji.
 
Ma probaj sa 1,2 neonke cisto da vidis ako skalari vec nisu preveliki i to je to. A ako ti se skalari upare onda ces razmisljati o tom problemu.
 
samo koga se parat ili udvarat.toj sto ja tepa(udvara)treba da e maskiot ili koga ce se mrestat mackiot e toj sto gi oploduva , a zenkata treba da ima stomak pogolem i taa e sto gi nesi jajcata. Moze i po perkite nesto no toa ne e precizno spored mene.Tolku znam povejce ne.Ok pozdrav druze
 
nesto sam razumeo nesto ne samo mi kazi koji ti jezik govoris pa cu ja kopirat text i prevestiga na translate
OK?:) ;)
 
Razlika u polovima je vrlo mala ali kada se upare onda je sve lakse. Dok se to ne desi sanse da se odredi pol nisu bas velike.
Muzjak je agresivniji u odbrani svoje teritorije i to moze da bude jedan pokazatelj.
Gravidna zenka je popunjenija u ventralnom delu a i papila (polni organ) je zatupljeniji nego kod muzjaka.
Ipak i pored svega toga najbolje je da vidis kada zenka polaze ikru i onda nema zabune.